English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٠٦ مهر ١٤٠٠
گفت‌وگوي فرهنگي َآسيايي
قولی در آیین اختتامیه گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین:
گفت‌وگوهای فرهنگی راهی در مسیر صلح و همگرایی برای مقابله با چالش‌های جهانی است
معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیان کرد: امروز نیز در دنیای پرآشوب کنونی که مناسبات و ارتباطات جوامع انسانی تحت تاثیر خشونت و افراط گرایی قرار دارد، گفت‌وگوهای فرهنگی می‌تواند تلاشی سازنده در مسیر صلح و همگرایی برای مديريت مشترك جهانی با مساعی و همکاری دول و جوامع مستقل تلقی شود.
گزارش تصویری؛
برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 8
حامد وفایی: استخراج ظرفیت‌های مشترک دو تمدن کهن آسیایی ضروری است/ تقویت هرچه بیشتر روابط فرهنگی بی‌واسطه
مدیر مرکز پژوهشی آسیا دانشگاه تهران تأکید کرد: گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین باید به شناخت متقابل منجر شود تا از دل چنین شناختی، ضمن استخراج ظرفیت‌های مشترک دو تمدن کهن آسیایی در حوزه‌هایی چون فرهنگ چندجانبه گرایی، گامی اصولی در جهت تحقق چندجانبه گرایی فرهنگی برداشته شود.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین/ 7
خانم یو گویلی: شاهنامه قصیده‌ای بلند برای روح ملت ایران است/ نقش حکیم سخن در حفظ و توسعه زبان فارسی
استادیار دانشکده آسیا دانشگاه مطالعات زبان‌های خارجی پکن گفت: شاهكار ادبی و هنری «شاهنامه فردوسی» که سرشار از شور وطن پرستی است، قرن‌هاست همچون نگینی بر آثار ادبی ایران و جهان می‌درخشد و قصیده‌ای بلند برای روح ملت ایران است.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 6
خلج‌منفرد: گفت‌وگوهای فرهنگی به صلح و امنیت پایدار در منطقه کمک می‌کند
رییس مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ایران و چین را از قدرت‌های مهم و تأثیرگذار در منطقه آسیای غربی خواند و گفت: گفت‌وگوهای فرهنگی دو کشور به صلح و امنیت پایدار در منطقه کمک می‌کند.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 5
عادل خانی: نقش ایران در انتقال دستاوردهای تمدنی جهان امری انکار ناپذیر است
کارشناس توسعه روابط فرهنگی چین در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار کرد: نقش میانجی ایران در انتقال دستاوردهای تمدنی جهان امری انکار ناپذیر است.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 4
خانم لیو جیان: امپراتوری هخامنشی ایران از قدرت‌های بزرگ در تاریخ جهان است
یکی از پژوهشگران چینی در ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين بیان کرد: امپراتوری هخامنشی ایران یکی از قدرت‌های بزرگ و مهم در تاریخ جهان است و اولین امپراتوری در تاریخ جهان است که از قاره اوراسیا و آفریقا عبور کرده و تمدن‌های شرقی و غربی را تحت تأثیر قرار داده است.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/3
منصوری: پیوندهای فرهنگی ایران و چین ناگسستنی است/ چشم انداز روشن آینده روابط دو کشور
سفیر پیشین ایران در چین با بيان زمینه‌های گسترده همکاری فرهنگی بین ایران و چین گفت: دو سرزمین بزرگ ایران و چین با پشتوانه غنی فرهنگ و تاریخی خود، چشم ‌انداز روشنی را برای گسترش روابط و همكاری‌های فرهنگی گشود‌ه‌اند.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 2
وانگ لین گوی: ایران حامی اصلی طرح «یک کمربند و یک جاده» است
معاون آکادمی علوم اجتماعی چین تأکید کرد: ایران حامی اصلی طرح «یک کمربند و یک جاده» است و چین هم، شریک اصلی طرح راهبردی نگاه به شرق ایران است.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 1
ابراهیمی‌ترکمان: ایران و چین متعلق به جبهه فرهنگی شرق هستند/ برگزاری جایزه بین‌المللی فعالان فرهنگی
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پیشنهاد برگزاری جایزه دو سالانه یا سه سالانه فعالان فرهنگی بین دو کشور را داد و گفت: ایران و چین متعلق به جبهه فرهنگی شرق هستند و گام‌های بسیار ارزشمندی را برای توسعه همه‌جانبه برداشته‌اند.

بررسی ابعاد فرهنگی چند جانبه‌گرایی سپهر تمدنی ایران و چین
رییس مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از برگزاری ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین خبر داد و افزود: محور اصلی این دور از گفت‌وگوها بررسی ابعاد فرهنگی چند جانبه‌گرایی در سپهر تمدنی دو کشور قرار گرفته است.
انتشار مصاحبه وابسته فرهنگی ایران در بمبئی؛
«بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و جهان اسلام مقاومت، همگرایی و سرنوشت تمدنی ما»
دبیرخانه همایش بین المللی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و جهان اسلام ، مقاومت همگرایی و سرنوشت تمدنی ما در چاپ اول خود مصاحبه ای با آشوری وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بمبئی انجام داد.
در دومين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و افغانستان مطرح شد؛
تأكيد بر توسعه پايدار با تكيه بر ارتباطات فرهنگي و دانشگاهي
سخنرانان آيين افتتاحيه دومين دور گفت‌وگوهاي فرهنگي ايران و افغانستان، براي دستيابي به توسعه پايدار و رسيدن به جامعه‌اي به دور از افراط‌گرايي، بر ارتباطات فرهنگي و دانشگاهي تأكيد كردند.
گزارش تصويري/
كميسيون ايران، آسياي مركزي، تركيه و قفقاز در بابلسر
كميسيون ايران،آسياي مركزي، تركيه و قفقاز نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي با موضوع ميراث مشترك فرهنگي و تاريخ، 24-25 دي‌ماه در دانشگاه بابلسر مازندران برگزار شد.
گزارش تصويري/
سفر مهمانان نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي به قم
تني چند از مهمانان نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي ضمن زيارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) از كتابخانه‌هاي مرعشي نجفي و دانشگاه اديان و مذاهب اسلامي و دانشگاه قم بازديد به عمل آوردند.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي آسيايي/18
لي چونفانگ: گفت‌وگوي فرهنگي سكوي گفتمان‌ انديشمندان است
محقق پژوهشگاه تاريخ جهان و آكادمي علوم اجتماعي چين گفت: گفت‌وگوهاي فرهنگي سكوي خوبي براي گفتمان‌ بين انديشمندان و نخبگان سراسر جهان است.
با انتشار بیانیه پاياني؛
نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسيايي به كار خود پايان داد
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي با انتشار بيانيه کمیسیون‌هاي سه‌گانه، عصر امروز ‌(دوشنبه 25 دي‌ماه) به كار خود پايان داد.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي / 17
كميسيون «ايران، شرق و جنوب شرق آسيا» در تهران پایان یافت
كميسيون «ايران، شرق و جنوب شرق آسيا»، از سري نشست‌هاي نخستين اجلاس گفت‌وگوي‌هاي فرهنگي آسيايي بعد از ظهر امروز(دوشنبه 25دي‌ماه) در دانشكده مطالعات جهان دانشگاه تهران، پایان یافت.
گزارش تصويري/
اختتاميه كميسيون «ايران، شرق و جنوب شرق آسيا» در تهران
مراسم اختتاميه كميسيون «ايران، شرق و جنوب شرق آسيا» نخستين اجلاس گفت‌وگوي‌هاي فرهنگي آسيايي بعد از ظهر امروز(25 دي‌ماه) در دانشكده مطالعات جهان دانشكده تهران برگزار شد.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي / 16
كميسيون «ایران و آسياي ميانه و قفقاز و تركيه» در بابلسر پایان یافت
كميسيون «ایران و آسياي ميانه و قفقاز و تركيه» از سری نشست‌های نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی، بعد از ظهر امروز (دوشنبه 25 دي‌ماه) در بابلسر پایان یافت.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي / 15
كميسيون «ایران و شبه قاره» گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي در مشهد پایان یافت
كميسيون «ایران و شبه قاره» از سری نشست‌های نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی، با تأکید حاضران در این برنامه فرهنگی بر لزوم همگرایی بیشتر، پيش از ظهر امروز (دوشنبه 25 دي‌ماه) در مشهد پایان یافت.
گزارش تصويري/
اختتاميه كميسيون «ايران و شبه قاره» در مشهد
مراسم اختتاميه كميسيون «ايران و شبه قاره» نخستين اجلاس گفت‌وگوي‌هاي فرهنگي آسيايي پيش از ظهر امروز(25 دي‌ماه) در دانشكده الهيات دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد.

مبارزه با افراط‌گرایی از دریچه فرهنگ
چهره‌های دانشگاهی 10 کشور آسیای میانه و قفقاز، فرهنگ را عامل اصلی برای جلوگیری از بروز و کنترل افراط‌گرایی در منطقه دانستند.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي آسيايي / 14
خامه‌يار: بشر ناگزير از بازگشت به معنويت است
معاون بين‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي گفت: بشر امروز با ابزارهاي كشتار جمعي كه به دست خود ساخته است و نيز با توجه به مدرنيته، پست مدرن و اقتضائات زندگي صنعتي، اگر به دامن معنويت نگرايد به نابودي كشيده مي‌شود.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي / 13
هاشمي: زبان فارسی عمده‌ترین سوغاتی ایرانیان به مردم آسياي ميانه است
معاون فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در كميسيون ايران، آسياي، تركيه و قفقاز نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي در بابلسر گفت: زبان فارسی و بار عرفانی و معنوی موجود در آن، عمده‌ترین سوغاتی ایرانیان به مردم آسياي ميانه است.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي آسيايي / 12
كميسيون ايران و شبه‌ قاره در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد
كميسيون ايران و شبه‌ قاره نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي با موضوع «عرفان و تصوف؛ ظرفيت‌ها و فرصت‌ها» صبح امروز (يكشنبه 24 دي‌ماه) در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرد.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي/11
ابراهيمي‌تركمان: راه‌حل عبور از مشكل غفلت عمومي بشر، گفت‌وگوست
رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در كميسيون «ايران، شرق، جنوب شرق آسيا» گفت: نتيجه گفت‌وگو بايد به زدودن غفلت بشر منجر شود؛ زيرا بشر در حال حاضر دچار يك غفلت عمومي است.
تخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسيايي/10
آغاز كميسيون «ايران و آسیای مرکزی و قفقاز» در مازندران
نشست كميسيون «ایران، آسیای مرکزی و قفقاز» نخستين اجلاس گفت‌وگوي‌هاي فرهنگي آسيايي در دانشگاه مازندران در بابلسر آغاز شد.
در شهرهاي تهران، مشهد و بابلسر آغاز شد؛
كميسيون‌هاي نخستين اجلاس گفت‌وگوي فرهنگي آسيايي
كميسيون‌‌هاي «شرق آسيا»، «ايران و شبه‌قاره» و «آسياي مركزي و قفقاز» نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگي آسيايي، صبح امروز (24 دي ماه ) در دانشكده مطالعات جهان دانشگاه تهران، دانشگاه‌هاي فردوسي مشهد و مازندران (بابلسر)، آغاز شد.
ابراهيمي‌تركمان:
گفت‌وگو مانع تولد و رشد گروه‌هاي تكفيري است
رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در ديدار دستيار ويژه رييس جمهور اندونزي، گفت: گفت‌وگو مانع تولد و رشد گروه‌هاي تكفيري است.
گزارش تصويري/2
نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی
نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی، 23 دي‌ماه با حضور وزراي فرهنگ و ارشاد اسلامي، امور خارجه و علوم، تحقيقات و فناوري در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي آغاز شد
گزارش تصويري/
نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی
نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی، 23 دي‌ماه با حضور 70 نفر از شخصيت‌هاي فرهنگي و علمي از ايران و 20 كشور آسيايي در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي آغاز شد.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي آسيايي/9
منصور غلامي: موفقيت حركت‌هاي فرهنگي با احترام به خرده‌فرهنگ‌ها ممكن است/ آسيا مركز ثقل فرهنگي دنيا
وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: بدون احترام به فرهنگ‌هاي متفاوت و به خصوص خرده‌فرهنگ‌ها چه در درون مرزها و چه در خارج از مرزهاي خودمان، نمي‌توانيم در حركت‌هاي فرهنگي توفيق داشته باشيم.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي آسيايي/8
مؤسس دانشگاه بين‌المللي آيدين استانبول: نسل آینده‌ با مفهوم جهانی‌سازی آشنا شوند
مصطفی آیدین، با تأكيد بر اينكه وقتی به سوی جهانی‌سازی روی می‌آوریم نباید از ریشه‌های خود دور شویم، گفت: نسل آینده‌ باید با مفهوم جهانی‌سازی آشنا باشند.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي آسيايي/7
معاون وزير فرهنگ افغانستان: گفت‌وگو ابزار مقابله با افراط‌گرايي است
سيد حسين فاضل آغا سنچاركي، گفت: افراط‌گرايي، خشونت‌ورزي و رقابت‌هاي ناسالم، تهديد مشترك براي همه ماست كه مي‌توان با گفت‌وگو، مفاهمه، شناخت تاريخي از يكديگر و احترام متقابل، با آن به مقابله پرداخت.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي آسيايي/6
رييس دانشگاه شرق داكا: تبليغات عليه اسلام، اقدامي شيطاني است
محمد مشكات‌الدين گفت: تبليغات ارايه شده از سوي غرب عليه اسلام، با انگيزه‌هاي شيطاني انجام مي‌شود و آمريكا و متحدان غربي آن، براي سلطه بر كشورهاي اسلامي به اين اقدام روي آورده‌اند.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي فرهنگی آسيايي/5
نیلی‌احمدآبادی: همكاري‌هاي دانشگاهي بين كشورهاي آسيايي ضروري است
رييس دانشگاه تهران بر متمركز شدن انجام پژوهش‌هاي مشترك تاكيد كرد و گفت: همكاري‌هاي دانشگاهي بين كشورهاي آسيايي ضروري است.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی/4
صالحي: ارتباط ميان ملت‌ها منشا توسعه پایدار است/ايجاد فضاي مفاهمه با گفت‌وگو
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اينكه گفت‌وگو، فضای مفاهمه بین ملل را تسهیل می‌كند، گفت: ارتباط ميان ملت‌ها منشا توسعه پایدار است.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهای فرهنگی آسیایی/3
دستيار ريیس جمهور اندونزی: عمل‌گرايي نياز گفت‌وگوي فرهنگي است
شمس‌الدین، گفت‌وگوي بين ملت‌ها و دولت‌ها را الزام و ضرورتي انكارناپذير دانست و اظهار كرد: عمل‌گرايي نياز گفت‌وگوي فرهنگي است.
نخستين اجلاس گفت‌وگوهاي آسيايي / 2
ظريف: پارادايم گفت‌وگو نياز جهان امروز است
وزير امور خارجه كشورمان گفت: حركت به سمت پارادايم گفت‌وگو، اقدام ضروري و نياز جهان امروزي است زيرا اين حركت به دنبال تحميل عقايد و حتي اقناع طرف مقابل نيست.

2 صفحه بعدی >>

 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.