English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
يکشنبه ٠٣ مرداد ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

معاون حزب جماعت اسلامی ایالت مهاراشترا هند:

نقش امام خمينی(ره) در اتحاد میان مسلمانان جهان ستودنی است

مولانا الیاس فلاحی در وبینار «امام خمینی(ره) و کرامت انسانی» که به همت خانه فرهنگ ایران در بمبئی برگزار شد، گفت: نقش امام خمينی(ره) در اتحاد میان مسلمانان جهان ستودنی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با توجه به اپیدیمی کرونا و موج دوم انتشار ویروس منحوس کووید ـ 19 و همزمان با سی و دومین سالگرد عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی وبینار «امام خمینی(ره) و کرامت انسانی» را با حضور ابوالفضل محمد علیخانی، سرکنسول ایران در بمبئی، محسن آشوری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی، برگادیر سوندر سوانت، کارشناس اسبق دفاع و نیروهای نظامی هند، مولانا الیاس فلاحی، معاون سازمان جماعت اسلامی هند شعبه ایالت مهاراشترا، سایندر پال سینگ اهوجا، رییس گروه صنعتی اَهوجا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی باقر عبدی، رییس تراست آموزشی و رفاهی اهل البیت(ع) شهر بنگلور در فضای مجازی زوم برگزار شد.

این وبینار با پخش تلاوتی چند از کلام الله مجید و پخش کلیپی ویژه زمان عروج ملکوتی امام راحل(ره) و سخنرانی ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای(مدظله العالی) پیرامون شخصیت والای امام خمینی(ره) که به زبان اردو توسط نمایندگی برگردانده شده بود، آغاز شد.

ابوالفضل محمد علیخانی، سرکنسول ایران در بمبئی اظهار کرد: امام(ره) هیچ گاه دست از تلاش در مخالفت با استکبار و قدرت‌های استعماری بر نداشتند و مردم شهید پرور ایران با دل و جان سخنان ایشان را با گوش جان پذیرا بودند و به آن جامه عمل پوشاندند و نهضت بزرگ مردمی را توانست با توکل به خداوند سبحان و تاسی از ائمه اطهار(ع) به ویژه سید و سالار شهیدان به پیروزی برسد.

وی افزود: دشمنان اسلام تاکنون سعی بر ضربه زدن به اهداف والای انقلاب اسلامی را دارند و از هر کوششی فروگذاری نمی‌کنند که به حمد خداوند متعال تمامی نقشه‌های شوم آنها نقش بر آب شده است.

سرکنسول ایران در بمبئی تأکید کرد: انقلاب اسلامی ایران در اندیشه‌های والا و ناب بنیانگذار امام راحل متجلی شده است. ایشان اتحاد میان همه مسلمانان عالم را کلید پیروزی عنوان کردند و روز قدس را روز اسلام نامیدند و از همه مسلمانان خواستند که در کنار هم در یک صف با اتحاد کامل علیه رژیم اشغالگر قدس که از حمایت کامل استکبار و کشورهای استعماری قرار دارد مبارزه کنند.

بریگایدر سودیر سوانت نیز در سخنانی گفت: اگر تاریخ قرن اخیر را مورد بررسی قرار دهیم به خوبی در می یابیم که انقلاب اسلامی ایران یک پدیده ای جدید و گفتمان نو در جهان محسوب می‌گردد و این انقلاب با رهنمون‌های حضرت امام خمینی(ره) به نتیجه رسیده است.

مولانا الیاس فلاحی، معاون حزب جماعت اسلامی شعبه ایالت مهاراشترا گفت: ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره) آنقدر زیاد است که نمی توان آن را در یک زمان کوتاه بیان کرد. اما همه عالمیان به خوبی ایشان را پدیده قرن بیست و یک و عصاره عصرحاضر می‌دانند. نقش ایشان در اتحاد میان همه مسلمانان عالم ستودنی است.

وی افزود: امروزه بر همه مسلمانان گیتی به صورت قطع و یقین مسلم شده است که رژیم اشغالگر قدس یک رژیم آپارتاید دینی و خونخوار است و وقایع اخیر غزه خود نمونه‌ای از آن است.

ساتیندر پال سینگ اهوجا در این مراسم، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید و توانست طومار طاغوت زمانه که از کشورهای استعماری حمایت کامل می‌شد را در هم بپیچد. امروزه جمهوری اسلامی ایران اسوه‌ای موفق و کامل برای آزادی خواهان و دولت‌های دیگر جهان است تا آنها نیز با اعتماد به خود قله‌های کامیابی را فتح کنند.

پس از آن، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی باقر عبدی بیان کرد: حضرت امام خمینی(ره) خصلت‌های گوناگونی داشتند که از جمله آنها می‌توان به خردمندی، تواضع، هوشیاری، بیداری، قاطع بودن، رئوف و خویشتندار و متقی بودن ایشان اشاره کرد.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان پدیده جدید قرن اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با نهضت مردمی و با توکل به خداوند باری تعالی و با رهنمون ها و رهبری حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسید. در این راه و تا این زمان انقلاب اسلامی شهدای بسیاری را تقدیم اسلام کرده است. شهدا به عشق و فرمان امام راحل (ره) به جبهه‌های حق علیه باطل رفتند و جان خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند و شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت یافته مکتب امام(ره) بودند و همه ما بایستی در مکتب امام خمینی(ره) و پیروی از دستورات جانشین بر حق ایشان امام خامنه ای(مدظله العالی) ثابت قدم باشیم تا به امید خداوند این انقلاب به انقلاب صاحب عصر(عج) سپرده شود.

آشوری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی در بمبئی مطرح کرد: کرامت انسانی و تکریم شخصیت او از مهمترین عوامل رشد شخصیت انسان است. بر اساس دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) کرامت انسانی به صورت تکوینی است و انسان می‌تواند با اختیار راه کامیابی را انتخاب کند.

وی اضافه کرد: باید گفت که در دنیای کنونی، پس از پشت سر گذراندن تجربه‌های تلخ و شیرین، بسیاری از دولت‌ها و مردم به بخشی از این کرامت‌ها آگاهی یافته‌اند. برخی از دولت‌ها و دولتمردان و انسان‌های عادی در عصر کنونی کرامت انسانی خود را از دست داده‌اند و ددمنشانه با انسان‌های دیگر برخورد می‌کنند، همانند رژیم صهیونیستی و هواداران ایشان اما در مقابل برخی از انسان‌های والا، وارسته و شایسته صاحب کرامت والای انسانی شده‌اند که همواره تاریخ بشریت از این انسان‌ها به نیکی یاد می‌کند، همانند شهید بزرگوار قاسم سلیمانی که بشر امروزی فاجعه آمریکای جنایتکار را نسبت به ایشان مشاهده کرد.

آشوری در ادامه، خاطرنشان کرد: از دیدگاه امام خمینی(ره) انسان در عین اینکه صاحب مقام کرامت است اما رسیدن به سعادت ابدی از طریق بندگی خدا و اعتقاد به او که خالق هستی و مبدأ عالم امکان است و از طریق وحی و آموزش رسولان به انسان ابلاغ شده است. پس در سایه این تفسیر از هستی و انسان است که مفهوم انسان معنای حقیقی پیدا می‌کند. امید است که در پرتو ولایت حضرت صاحب الزمان(عج) و ظهور قریب الوقوع ایشان، انسان بتواند این مفهوم حقیقی انسان را دریابد.

منظور حسن، یکی از اساتید زبان و ادبیات فارسی ابیاتی از دیوان حضرت امام خمینی (ره) را قرائت کرد و نماهنگی پیرامون شخصیت الهی امام خمینی(ره) و سخنان سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی پیرامون معمار کبیر انقلاب اسلامی نمایش داده شد.

همچنین، کتاب «سیره نبوی از دیدگاه حضرت امام خمینی(ره)» به زبان انگلیسی که توسط خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران باز نشر شده است، به صورت مجازی رونمایی شد.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت بهره برداری و استفاده از سخنرانی‌ها به آدرس https://youtu.be/k26FwfC4mfM  در کانال یوتیوب خانه فرهنگ ایران در بمبئی مراجعه کنند.

انتهای پیام/ص


١١:٥٢ - 1400/03/17    /    شماره : ٧٧٠٠١٧    /    تعداد نمایش : ٥٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • عکس ماه رمضان در جهان از قاب دوربین + گزارش تصویری
  با وجود اینکه کرونا باعث شده که بسیاری از رفتارهای اجتماعی انسان‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد اما مسلمانان جهان به مانند سال گذشته و البته با استفاده از تجربه روزه‌داری در شرایط کرونا، اعمال و مناسک ماه رمضان را انجام می‌دهند.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.