منو اصلی
اخبار > جمهوری اسلامی ایران پشتیبان مستضعفان جهان است


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر شاخه لاذقیه حزب بعث سوریه:

جمهوری اسلامی ایران پشتیبان مستضعفان جهان است

هیثم اسماعیل در دیدار مسئول خانه کشورمان در لاذقیه با اشاره به نقش بی بدیل سردار شهید سلیمانی در تقویت و استحکام محور مقاومت در منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران پشتیبان مستضعفان جهان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علیرضا فدوی، مسئول خانه فرهنگ و وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاذقیه با هیثم اسماعیل، دبیر شاخه لاذقیه حزب سوسیالیستی عربی بعث سوریه دیدار و در خصوص تقویت و توسعه همکاری‌های فرهنگی دو کشور دوست و برادر ایران و سوریه گفت‌وگو کرد.

هیثم اسماعیل، دبیر شاخه لاذقیه حزب بعث سوریه در سخنانی، مطرح کرد: امیدواریم روابط ایران و سوریه در زمینه‌های اقتصادی و عمرانی نیز همچنان که در زمینه‌های نظامی و سیاسی گسترده و محکم است، توسعه یابد تا روابط بین دو ملت برادر تعمیق یابد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران پشتیبان حقیقی همه مستضعفان شرق و غرب عالم است و برای این کشور آرزوی پیشرفت و توسعه داریم.

هیثم اسماعیل با اشاره به نقش بی بدیل سردار شهید سلیمانی در تقویت و استحکام محور مقاومت در منطقه اذعان کرد: شهید سلیمانی شهید ماست. شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم در منطقه، اثرات بزرگی خلق کرد و سربلندی ملت‌های ما نتیجه خون شهدا است.

دبیر شاخه لاذقیه حزب بعث سوریه همچنین، اظهار کرد: ما به رهبری رهبر فرزانه ایران حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای(مدظله العالی) افتخار می‌کنیم و این احساس نه تنها موضع رسمی کشور بلکه به طور کلی احساس مردم سوریه است.

وی تأکید کرد: سوریه و ایران دارای اندیشه‌های تمدنی یکسانی هستند که ریشه در دل تاریخ دارد و ما تفکر روشنفکری اسلامی روحانیون ایران را ستایش می‌کنیم، تفکری که جهان را از تاریکی نجات می‌دهد.

هیثم اسماعیل افزود: ایران ثابت کرد که علم با دین منافات ندارد، بلکه برعکس، ثابت کرده است که دین مشوق پیشرفت و توسعه علمی است.

فدوی، مسئول خانه فرهنگ کشورمان در لاذقیه ضمن دعوت از هیثم اسماعیل برای شرکت در سمینار فکری که شنبه (25 دی‌ماه) به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود، نکاتی را در باره راه‌های گسترش همکاری‌های فی مابین بیان کرد.

انتهای پیام/ص


٠٩:٢٨ - چهارشنبه ٢٢ دی ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧٨٧١    /    تعداد نمایش : ١٤٨خروج