منو اصلی
اخبار > آثار شما نقش بزرگی در پیام صلح و هم‌زیستی مشترک بین ادیان ایفا می‌کند


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار وابسته فرهنگی ایران در لبنان با شاعر مسيحي لبنانی؛

آثار شما نقش بزرگی در پیام صلح و هم‌زیستی مشترک بین ادیان ایفا می‌کند

سید محمد رضا مرتضوی، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان دردیداربا میشل کعدی، نویسنده و شاعر مسيحي لبناني گفت: آثار شما نقش بزرگی در پیام صلح و هم‌زیستی مشترک بین ادیان ایفا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،سید محمد رضا مرتضوی وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان با میشل کعدی نویسنده و شاعر مسيحي لبناني در محل رایزنی فرهنگی جمهوري إسلامي ايران در بیروت ديدار و به شرح برخي از احادیث سیرة اهل‌بیت(ع) پرداخته شد.

همچنین در این دیدارکعدی از آثارش در رابطه با اهل‌بیت(ع) و شخصیت هر کدام از آنها از نظر علم، فصاحت، انسانیت ممتاز و شایسته امامت و الگو بودن دانست و از اين محور سخن گفت.

وابسته فرهنگی كشورمان ضمن تشكر از حضور ارزشمند كعدي در اين نمايندگي ابراز تحسین از آثار و عناوینی که این فقیه مسیحی در مورد حضرت محمد (صلی الله علیه وآله وسلم) و اهل‌بيت(ع) ايشان ارائه کرده است، مراتب تشكر خود را ابراز و آمادگی اين نمايندگي و مسئولين كشور جمهوري إسلامي ايران را برای حمايت همه جانبه از آثار این انسان بزرگوار به منظور حفظ میراث ادبی، فرهنگی و انسانی را اعلام نمود، و خاطر نشان ساخت اين موضوع نقش بزرگی در تقریب بین مذاهب آسمانی وانتشار پیام صلح و هم‌زیستی مشترک بین ادیان را ایفا می‌کند.

 وی در این دیدار تاکید کرد که ما همه فرزندان حضرت عیسی(ص) و حضرت محمد(ص) هستیم. هیچ فرقی بین آنها نیست، زیرا هر کدام در زمان خود به عنوان پیامبری از جانب خداوند فرستاده شده بود.

مرتضوی  دراین دیدارصمیمانه مراتب محبت خود را به میشل كعدي ابراز و اظهار امیداوار کرد با همکاری مشترک در آینده بتوان آثار گران‌بها و خلاقانه ایشان که سخن از فضایل اهل‌بیت(ع) و پیام جهانی پيامبر اعظم حضرت محمد(ص) مي‌باشد با موفقیت در سطح جهاني منتشر گردد.

گفتنی است ، میشل کعدی آثار بسيار ارزشمندي را در سيرة اهل‌بيت‌(ع) به رشته تحرير در آورده و جمهوری اسلامی ايران به مناسبت‌های مختلف از وی تجلیل بعمل آورده است.

سید محمدرضا مرتضوی، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان و هیأت همراه با جوزف هاشم، از وزراي سابق، شاعر و نويسنده مسیحی ديدار و در مورد تاریخ وسیره اهل البیت(ع) و اعجاز قرآن به بحث و گفت‌وگو پرداخت.

وابسته فرهنگي كشورمان در لبنان نیز در سخنانی، برخی از نوشته‌ها، اشعار و سخنراني‌هاي جورف هاشم در رابطه با اهل‌بيت(ع) كه الهام گرفته از نهج‌البلاغه و سيره اهل ‌بيت عليهم السلام است را بیان کرد.

وی اظهار کرد: ميراث ادبي جوزف هاشم صرفاً مربوط به شخص ايشان نیست، بلكه اين ميراث تعلق دارد به تمام بشريت چه مسلمان چه مسيحي و چه ديگر اديان. چنانكه انسانيت و اخلاق وجه مشترک همه ادیان است و هیچ تفاوتی بین پیام‌های آنها وجود ندارد، بلکه آنها مکمل یکدیگر هستند.

وابسته فرهنگی كشورمان از عزم جمهوری اسلامی ایران برای تجلیل از شخصیت‌های مسیحی اهل‌بیت علیهم السلام و تلاش برای انتشار آثار و نوشته‌های آنها در گسترده‌ترین مقیاس جهانی به منظور ریشه‌یابی و تحکیم فرهنگ صلح و همزیستی، تقریب و ‌وحدت بین ادیان را اعلام کرد.

جوزف هاشم در تائيد اين نظر گفت: انسان‌‎ها بايد تمام اين موضوعات را كه سرشار از مفاهیم انسانی و ارزش‌های متعالی است را مطالعه کند.

انتهای پیام/م


٠٨:٠٢ - جمعه ١٢ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧١٢٣    /    تعداد نمایش : ٣٦١خروج