منو اصلی
اخبار > توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری ایران و افغانستان


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاری‌های فرهنگی و هنری ایران و افغانستان

همکاری‌های فرهنگی و هنری ایران و افغانستان شامل نمایشگاه کتاب، خوشنویسی، مینیاتور، همایش و نشست‌های ادبی توسعه می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجید خالق‌نیا، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در هرات با محمد طارق حبیبی، مسئول نگارخانه بهزاد در محل مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات دیدار کرد.

خالق‌نیا اظهار کرد: با توجه به تحولات اخیر افغانستان، شاهد حضور چهره‌های هنری و تأثیرگذار شهر هرات هستیم و خوشبختانه برنامه‌های فرهنگی شهر هرات در شرایط فعلی همانند گذشته به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد و تحولات اخیر نتوانسته تأثیر منفی بر این عرصه بگذارد.

وی آمادگی مرکز فرهنگی ایران در هرات را برای همکاری با نگارخانه بهزاد در زمینه‌های فرهنگی و هنری شامل نمایشگاه کتاب، خوشنویسی، مینیاتور، همایش، نشست‌های ادبی و ... اعلام کرد.

محمد طارق حبیبی، مسئول نگارخانه بهزاد با قدردانی از همکاری‌های مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات در خصوص برنامه‌های فرهنگی و هنری از گذشته تا حال افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در راستای برنامه‌های فرهنگی و هنری تلاش‌های تأثیرگذاری انجام داده است.

وی به برنامه‌های مشترک فرهنگی ایران و افغانستان از جمله برپایی نمایشگاه‌های هنری نقاشی رنگ و روغن، آبرنگ در هرات افغانستان و شهر مشهد اشاره کرد.

انتهای پیام/ص


٠٨:٥٩ - سه شنبه ٩ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧٠٩٨    /    تعداد نمایش : ٤٦٩خروج