منو اصلی
اخبار > اعطای گواهینامه به فارسی‌آموزان ژوهانسبورگ آفريقاي جنوبی


  چاپ        ارسال به دوست

اعطای گواهینامه به فارسی‌آموزان ژوهانسبورگ آفريقاي جنوبی

مراسم اعطای گواهینامه پایان دوره به فارسی‌آموزان خانه ایران شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی اعطاء شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، احمدعلی محسن‌زاده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نماینده بنیاد سعدی در آفریقای جنوبی، پیام غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رئیس بنیاد سعدی را قرائت کرد.

وی در بخشی از پیام خود آورده است: مطلع شدم که تعدادی از فارسی‌آموزان کشور آفریقای جنوبی موفق به اتمام یک دوره تحصیلی شده‌اند و لازم می‌دانم این موفقیت را به همه آنان تبریک بگویم.

زهپور، رئیس کانون ایرانیان مقیم با اعلام اینکه این دوره و دوره‌های بعدی مرهون همکار‌ی‌های تنگاتنگ  و خوب کانون، رایزنی فرهنگی ایران و بنیاد سعدی بوده، خواستار استمرار موفقیت آمیز این روند شد.

محسن‌زاده، رایزن فرهنگی کشورمان در آفریقای جنوبی در سخنانی، از زبان فارسی به عنوان یک زبان فاخر که پنجره‌ای به سوی معارف بلند ادبی، عرفانی، اخلاقی اجتماعی است، یاد کرد و از فارسی‌آموزان خواست با جدیت بیشتری در دوره‌های بعدی شرکت کرده و فرآیند یادگیری این زبان شیرین را کامل کنند.

آقامحمدی، رئیس نمایندگی دانشگاه المصطفی در آفریقای جنوبی با مقایسه زبان فارسی به عنوان یک زبان زنده دنیا با سایر زبان‌های رایج از جمله زبان انگلیسی، به تشریح ظرفیت‌های عظیم موجود در زبان فارسی برای بیان مفاهیم عمیق و دقیق ادبی، عرفانی پرداخت.

در پایان این مراسم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد به تعدادی از نوآموزان حاضر در جلسه گواهینامه‌های صادره اعطاء و نیز به چند تن از فارسی‌آموزان که در مراسم ‌شعرخوانی داشته‌اند هدایایی به رسم یادبود اهدا شد و مقرر شد گواهینامه سایر فارسی‌آموزان که در شهرهای دیگر آفریقای جنوبی اقامت دارند به نشانی آنها ارسال شد.

گفتنی است؛ با شیوع ویروس کرونا تاکنون چهار کلاس آموزش زبان فارسی به صورت برخط برای متقاضیان بومی و ایرانیان مقیم با همکاری بنیاد سعدی و رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی برگزار شده است.

انتهای پیام/ص

 


١١:٤٣ - سه شنبه ٤ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٦٤٢٩    /    تعداد نمایش : ٧٣٩خروج