منو اصلی
اخبار > ایرانیان مقیم اوگاندا عید هفده ربیع الاول را گرامی داشتند


  چاپ        ارسال به دوست

ایرانیان مقیم اوگاندا عید هفده ربیع الاول را گرامی داشتند

مراسم ویژه جشن میلاد حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) باحضور ایرانیان مقیم کامپالا وبا مداحی و مدیحه سرائی محمد لطفی و سخنرانی رایزن فرهنگی در محل نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کامپالا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،محمدرضا قزلسفلی رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی با بیان اینکه نبوت و امامت تفکیک ناپذیر بوده و هر دو از سوی خداوند متعال تاييد می‌شوند، گفت: در حقیقت نبوت معمار و پيام‌ آور دین است و امامت سازنده و مسئول تحقق پيام رسالت در جامعه می باشد. 

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) کامل ترین و جامع ترین الگو و راهنما برای بشریت هستند، گفت: تنها راه نجات انسان امروز از انواع بحران های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و  داشتن یک زندگی موفقیت آمیز و سعادت مند در دنیا و آخرت پیروی از تعالیم عالیه و میراث انسان ساز و تمدن آفرین حضرت محمد(ص) و اهل البیت(ع) می باشد.

رایزن فرهنگی ضمن مقایسه اوضاع اجتماعی و فرهنگی زنان در دوره جاهلیت قدیم و جدید  و با اشاره به بیان امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه اسلام به زن بیش از مرد خدمت کرده است و ...  اظهارداشت: با آغاز رسالت حضرت محمد(ص) زنان جایگاه حقیقی خود را یافتند.

قزلسفلی بخشی از سخنان خود را به تبیین و تشریح برخی از خصائص، ویژگی های اخلاقی و میراث انسان ساز و تمدن آفرین پیامبر اکرم(ص) از جمله وحدت ، علم و دانش ، تواضع ، عفو و ایثار ، پرهیز از دنیا پرستی ، بیداری ، بصیرت ، عدالت ، کرامت زن ، بهداشت ، تفکر و تعقل ، صداقت و ... اختصاص داد.

انتهای پیام/م


١٧:٣٧ - دوشنبه ٤ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٦٤٠٦    /    تعداد نمایش : ٧١١خروج