منو اصلی
اخبار > نمایشگاه بین المللی عکس اربعین حسینی


  چاپ        ارسال به دوست

دربغداد برگزارشد؛

نمایشگاه بین المللی عکس اربعین حسینی

همزمان با ایام اربعین حسینی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد و با مشارکت وزارت فرهنگ ، گردشگری و آثار تاریخی عراق ،نمایشگاه بین المللی عکس اربعین  حسینی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،در این نمایشگاه عکس های منتخب شش دوره گذشته جایزه جهانی عکس اربعین به نمایش گذاشته شد.

حمزه نجاتی وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه راهپیمایی اربعین را جلوگاه بروز زیبایی های معنوی و روحی عاشقان اباعبدالله علیه السلام بویژه ملت  مهمان نواز عراق دانست . وی ضمن دعوت از همه هنرمندان برای به تصویر کشیدن این زیبایی و معرفی اربعین با زبان هنر به جهانیان افزود : هدف از برگزاری جایزه جهانی اربعین در جمهوری اسلامی ایران حمایت و تجلیل از هنرمندانی است که با هنر خود احیاگر ارزش های عاشورایی هستند.

عماد جاسم رئیس درالازیاء وزارت فرهنگ و گردشگری عراق نیز در این مراسم گفت: این نمایشگاه نمادی درخشان از همزیستی مسالمت آمیز و انسانی بین دو همسایه برادر است و تأییدی  بر سیاست های وزارت فرهنگ عراق به منظور برجسته ساختن زیبایی های این کشور است.

این نمایشگاه از تاریخ 29/6/1400به مدت سه روز در تالار درالازیاء وزارت فرهنگ و گردشگری عراق برگزار می شود .

به منظور شرکت عکاسان و هنرمندان عراقی در هفتمین جایزه جهانی اربعین فراخوان این جشنواره در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است .

انتهای پیام/م

 


٠٩:٣٣ - چهارشنبه ٣١ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٣٧٠١    /    تعداد نمایش : ٢٩٠خروج