منو اصلی
اخبار > نگاه رسانه‌های غربی در باره ایران غیر واقعی است


  چاپ        ارسال به دوست

یک پژوهشگر یونانی:

نگاه رسانه‌های غربی در باره ایران غیر واقعی است

الکس لکاکیس در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در آتن گفت: نگاه رسانه‌های غربی در باره ایران غیر واقعی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، الکس لکاکیس، پژوهشگر علاقه‌مند به مسائل ایران با حضور در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن با مهدی نیک خواه قمی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

لکاکیس به بیان توضیحاتی در خصوص پایان نامه دکتری خود با موضوع سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران از سال 1979 تا 2013 پرداخت و گفت: علاقه من به ایران از دوران مدرسه شکل گرفت. ما در مدارسمان در خصوص امپراتوری های باستانی می‌خوانیم و از این رو دروسی نیز در خصوص امپراتوری پارس داشتیم.

وی افزود: ما در کتاب‌هایمان موارد زیادی را در خصوص پادشاهان ایرانی از نگاه یونانیان می‌خوانیم ولی من علاقه داشتم که از نگاه ایرانیان نیز این بحث‌ها را دنبال کنم. یکی از شخصیت‌های مهمی که هرودوت نیز به آن اشاره داشته، کوروش است از این رو منابع غنی از سوی تاریخ نگاران یونانی در خصوص این شخصیت وجود دارد.

این پژوهشگر یونانی در خصوص شناخت مردم یونان از ایران امروز گفت: مردم یونان بیشتر اطلاعاتشان را درباره ایران از رسانه‌ها می‌‌گیرند، رسانه‌هایی که از فیلترهای غربی رد شده‌اند و بنابر این شناخت ایشان از ایران درست و منطبق بر واقعیت‌ها نیست.

وی اظهار کرد: من به واسطه پایان نامه‌ام و به دلیل اینکه می‌خواستم به منابع دست اول دسترسی داشته باشم از سایت‌های مرجع ایران مانند فارس نیوز، سایت رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، سایت دولت (ایرنا)، خبرگزاری تسنیم، ایسنا، تهران تایمز و ... استفاده می‌کنم.

لکاکیس گفت: از نگاه خودم و با توجه به مطالعاتی که داشتم، به نظر می‌رسد که جمهوری اسلامی ایران در دوران گذار هستید و همانطور که رهبر انقلاب نیز بدان اشاره کرد، گام دوم انقلاب آغاز شده است. ایران کشوری بزرگ، غنی و با مردمانی با سطح سواد و درک بالاست.

رایزن فرهنگی کشورمان در آتن ضمن ابراز خشنودی از شناخت خوب این پژوهشگر یونانی از ایران امروز گفت: شناخت شما از ایران امروز و وضعیت فعلی کشور ما دقیق است. اشاره شما به گام دوم انقلاب نشان می‌دهد موضوعات را با دقت پی گیری می‌کنید.

وی آمادگی رایزنی فرهنگی کشورمان در آتن را برای همکاری با این پژوهشگر یونانی در انجام فعالیت‌های مطالعاتی و پژوهشی در خصوص ایران اعلام کرد.

انتهای پیام/ص

 

 


١٨:١٣ - 1400/05/03    /    شماره : ٧٧١٦٠٨    /    تعداد نمایش : ٦٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج