منو اصلی
اخبار > تأکید بر ارتقاء دانش گفتاری استادان و دانشجویان زبان فارسی


  چاپ        ارسال به دوست

در بازدید از دانشکده دولتی فاطمه جناح؛

تأکید بر ارتقاء دانش گفتاری استادان و دانشجویان زبان فارسی

وابسته فرهنگی کشورمان در لاهور در جریان بازدید از دانشکده دولتی فاطمه جناح، با اشاره به اهمیت تکلم دانشجویان به زبان فارسی گفت: آماده‌ایم تا کلاس‌های گفتاری زبان فارسی را برای استادان و دانشجویان زبان فارسی در این دانشکده دایر کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جعفر روناس، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور ضمن بازدید از دانشکده دولتی فاطمه جناح درباره راهکارهای مختلف برای تقویت زبان فارسی با مسئولان این دانشکده به گفت‌وگو پرداخت.

وی در دیدار با بشرا سمینه، رییس دانشکده فاطمه جناح از نزدیک با ظرفیت‌های این دانشکده و همچنین، بخش زبان و ادبیات فارسی و اتاق ایرانشناسی آشنا شد.

در این نشست نگهت رمضان، معاون دانشکده، سائمه اعجاز، مدیر گروه زبان فارسی، خانم صدرا سعید، مسئول اتاق ایرانشناسی و خانم سلما سعد از استادان زبان فارسی نیز حضور داشتند.

خانم صائمه اعجاز، رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشکده فاطمه جناح با بیان اینکه 350 دانشجو در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در این دانشکده تحصیل می‌کنند، گفت: به دانشجویان بیشتر ادبیات کلاسیک و قواعد و گرامر زبان فارسی آموزش داده می‌شود و بیشتر دانشجویان به دلیل کمبود استاد و نبود تسهیلات لازم قادر به گفتگو به زبان فارسی نیستند. 

وی همچنین، خواهان رفع کمبودها در اتاق ایرانشناسی شد و گفت: به کتاب و منابع پژوهشی به ویژه در حوزه ادبیات معاصر نیازمندیم.

وابسته فرهنگی کشورمان در لاهور با اشاره به اهمیت تکلم دانشجویان به زبان فارسی گفت: آماده‌ایم تا کلاس‌های گفتاری زبان فارسی را برای استادان و دانشجویان زبان فارسی در این دانشکده دایر کنیم.

وی در ادامه، آمادگی خود را در تأمین برخی امکانات و رفع کمبودها از جمله تهیه فایل کتاب‌های جدید برای اتاق ایرانشناسی اعلام کرد.

سمینه، رییس دانشکده فاطمه جناح نیز با بیان اهمیت تدریس زبان و ادبیات فارسی در مراکز آموزش عالی این کشور تأکید کرد: قبلا در مدارس متوسطه نیز زبان و ادبیات فارسی تدریس می‌شده اما متأسفانه در چند دهه اخیر این کلاس‌ها دیگر دایر نمی‌شود.

وی نقش خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور را برای تقویت زبان فارسی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های دولتی و خصوصی مهم دانست و گفت: آماده هر نوع همکاری با خانه فرهنگ برای تقویت جایگاه زبان فارسی در این دانشکده هستیم .

وابسته فرهنگی کشورمان در لاهور از اتاق ایرانشناسی و قسمت‌های مختلف ساختمان تاریخی و قدیمی دانشکده فاطمه جناح با قدمت بیش از 200 سال بازدید کرد.

انتهای پیام/ص

 


١٠:٣٥ - 1400/03/25    /    شماره : ٧٧٠٣١٨    /    تعداد نمایش : ٦٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج