منو اصلی
اخبار > استقبال ارمنی زبان‌ها از گروه ایرانشناسی در فیسبوک


  چاپ        ارسال به دوست

استقبال ارمنی زبان‌ها از گروه ایرانشناسی در فیسبوک

شمار اعضاي گروه فيسبوكی ایراناگیدوتیون (ايرانشناسی) در ارمنستان از مرز یک هزار نفر گذشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در حالی که مدت زیادی از ایجاد گروه فیسبوکی ایراناگیدوتیون (ایرانشناسی) نمی‌گذرد، شمار اعضای آن از مرز یک هزار نفر گذشت و به تدریج در حال تبدیل شدن به گروهی مرجع در حوزه‌های مختلف مرتبط با ایران برای ارمنی زبان‌هاست.

این گروه که توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و به منظور برون سپاری و هم‌افزایی فعالیت‌های مرتبط با ایران در شایع ترین و پُرکاربردترین شبکه اجتماعی در ارمنستان، فیسبوک، ایجاد شده است، در مدت کوتاه فعالیت خود از گروه‌های مشابه و همتای خود پیشی گرفته است.

به عنوان نمونه شمار اعضای این گروه، گروه ایرانشناسان ارمنی (ایراناگدنر) که بیش از ده سال پیش در سال 2011 ایجاد شده را پشت سر گذاشته است.

آدرس گروه ایرانشناسی (ایراناگیدوتیون):

https://www.facebook.com/groups/iranology

آدرس گروه ایرانشناسان ارمنی (ایراناگدنر):

https://www.facebook.com/groups/Iranologists

گفتنی است؛ فیسبوک شایع ترین شبکه اجتماعی در ارمنستان است و حتی در پاره‌ای از موارد کاربردی فراتر از یک شبکه اجتماعی را در حوزه فناوری اطلاعات در این کشور پیدا کرده است.

از این رو بازنگری در حضور مؤثر در این فضا از اولویت‌های رایزنی فرهنگی کشورمان در ایروان بوده است و در این راستا اقداماتی صورت پذیرفته که یکی از نمونه‌های موفق آن تا کنون، ایجاد گروه فیسبوکی ایرانشناسی در این پلاتفرم بوده است که خوشبختانه با نرخ بالا و فراتر از انتظار رشد اعضاء و استقبال از آن، امید است گامی در راستای حضور اثربخش و اطلاع رسانی شایسته از تحولات مرتبط با ایران در این فضا باشد.

انتهای پیام/ص


١٠:٢٢ - 1400/03/25    /    شماره : ٧٧٠٣١٧    /    تعداد نمایش : ٦١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج