منو اصلی
اخبار > کتاب «معامله قرن برنامه‌ریزی صهيونیستی و اجرای آمریکایی» منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

در بغداد؛

کتاب «معامله قرن برنامه‌ریزی صهيونیستی و اجرای آمریکایی» منتشر شد

کتاب «معامله قرن برنامه‌ریزی صهيونیستی و اجرای آمریکایی» با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تازه‌ترین اثر منتشر شده مرکز الهدی للدراسات الحوزویة عراق تحت عنوان «صفقة القرن: مخطط صهيوني وتنفيذ امريكي» (معامله قرن برنامه‌ریزی صهيونیستی و اجرای آمریکایی) با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد منتشر شد.

در فصل اول این کتاب، استراتژی آمریکا در جهان اسلام و به خصوص در کشورهای عربی تشریح شده و به ویرانگری‌ها و نفوذهای سیاسی و ترویج فرهنگ صهیونیستی و تفکیک بنیاد جوامع اسلامی و مبارزه با ارزش‌های اسلامی و تاراج ثروت‌های این کشورها توسط آمریکا اشاره شده است.

در فصل دوم کتاب، مکانیزم‌های آمریکا و صهیونیسم جهانی از جمله ترور و جنگ نرم و استفاده از فضای مجازی و ترویج فساد و فحشا و مواد مخدر تبیین شده و نمونه‌هایی از اقدامات جنگ نرم آمریکا و اسرائیل در جهان عربی ذکر شده است.

فصل سوم کتاب به جایگاه اسرائیل در استراتژی آمریکا می‌پردازد. در این فصل نویسنده تأکید می‌کند که خدمت به اسرائیل یکی از اهداف اصلی آمریکا به شمار می‌رود و برای حفظ امنیت اسرائیل آمریکا دست به ویران کردن جهان اسلام زده تا باعث اقتدار اسرائیل نسبت به جهان اسلام شود.

در فصل چهارم، طرح معامله قرن و اهداف و جزئیات آن بررسی شده و سپس نقش برخی از حکومت‌های عربی به خصوص امارات و عربستان و اردن و مصر در عادی سازی روابط کشورهای مسلمان با اسرائیل و موفقیت معامله قرن بیان شده است.

بنابر اعلام این خبر، این کتاب برای کتابخانه‌های معتبر کشور عراق، حوزه‌های علمیه، اعتاب مقدسه، دانشگاه‌ها، حشد الشعبی و برخی از مبلّغین روحانی ارسال شده است.

انتهای پیام/ص

 

 

 


١٠:٤١ - 1400/03/18    /    شماره : ٧٧٠٠٨١    /    تعداد نمایش : ٤٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج