منو اصلی
اخبار > کنفرانس بین‌المللی «رهیافت معنویت خداسو در مواجهه با بیماری کرونا» برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور اساتید و اندیشمندان داخلی و خارجی؛

کنفرانس بین‌المللی «رهیافت معنویت خداسو در مواجهه با بیماری کرونا» برگزار می‌شود

به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه وابسته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کنفرانس بین‌المللی «رهیافت معنویت خداسو در مواجهه با بیماری کرونا» (29 و 30 اردیبهشت‌ماه) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه وابسته وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کنفرانس بین‌المللی «رهیافت معنویت خداسو در مواجهه با بیماری کرونا» در سه پنل «روانشناسی»، «جامعه‌شناسی» و «فلسفه و کلام» (29 و 30 اردیبهشت‌ماه) به شکل همزمان در قم و تهران برگزار می‌شود.

در این کنفرانس مجازی، کنث آی، پارگامنت از آمریکا، هارولد کوثینگ از آمریکا، برایان اس.ترنر از انگلستان، کلی جیمز کلارک از آمریکا، اکبر حسین از هندوستان، نوید اقبال از هندوستان، زارینا اکبر از اندونزی، زیزول عبد رحمان از مالزی و ریکزاپروز از هندوستان سخنرانی می‌کنند.

پنل تخصصی روانشناختی این کنفرانس شامل سلامت معنوی در کرونا، مراقبت معنوی در کرونا، درمانگری معنوی در کرونا، مداخلات معنوی ناشی از بحران کرونا، سبک‌های مقابله‌ای، سوگ ابراز نشده از کرونا و کرونا و رشد معنوی پس از ضربه می‌شود.

پنل دیگر این همایش، پنل فلسفه و کلام است که با توجه به شبهاتی که برای مردم ایجاد شده است این بحث دنبال می‌شود. مبانی فلسفی و کلامی مواجهه معنوی با کرونا، رهیافت‌های معنوی به کرونا در حکمت اسلامی، سنجش مواجهه‌های الهیاتی معاصر با مسئله شر براساس حکمت اسلامی و پاسخ‌های الهیاتی به نیازهای معنوی برآمده از کرونا از جمله این مباحث است.

در پنل علوم اجتماعی این کنفرانس موضوعات بررسی میان فرهنگی زیست معنوی در مواجهه کرونا، تبیین‌های اجتماعی مواجهه معنوی با کرونا، آسیب‌های اجتماعی ناشی از کرونا و راهکارهای معنوی مواجهه با آنها، تحلیل آسیب‌های معنویت برآمده از کرونا از منظر جامعه شناسی و تببین تغییرات سرمایه فرهنگی ـ معنوی ناشی از شیوع کرونا بررسی می‌شود.

مهمترین محور این کنفرانس، «معنویت خداسو» است که امید است از ظرفیت‌های ادیان الهی برای مواجهه با کرونا استفاده شود. این کنفرانس مجازی به شکل همزمان در قم و تهران با محوریت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود.

گفتني است؛ مهلت ارسال چکیده مقالات تا ۳۰ بهمن‌ماه سال 1399 بوده است و علاقه‌مندان می‌بایست تا ۳۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

انتهای پیام/ص


١١:٤٣ - 1400/02/21    /    شماره : ٧٦٩٠٥١    /    تعداد نمایش : ٦٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج