منو اصلی
اخبار > پیام روز قدس، صلح و همزیستی میان تمام ملت متمدن و ریشه دار فلسطین است


  چاپ        ارسال به دوست

رایزنی فرهنگی ایران در استکهلم:

پیام روز قدس، صلح و همزیستی میان تمام ملت متمدن و ریشه دار فلسطین است

رایزنی فرهنگی ایران در استکهلم در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس اعلام کرد: این روز پیام صلح و همزیستی میان تمام اعضای ملت متمدن و ریشه دار فلسطین و معطوف به ضرورت تاریخی اصلاح روند غاصبانه‌ای است که صلح و صمیمیت میان مسلمانان، مسیحیان و یهودیان این منطقه را از بین برده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در این بیانیه که یک نسخه آن در اختیار دفتر ایرنا در لندن قرار گرفت آمده است: از زمانی که امام راحل رحمت الله علیه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند، مناسبات جدیدی در رابطه میان مسلمانان مظلوم فلسطین با ظالمان صهیونیست شکل گرفت.

در فضای جدیدی که از چهار دهه پیش و با ابتکار امام خمینی (ره) شکل گرفت نه تنها موجی جدید در برابر اشغال سرزمین مقدس بیت‌­المقدس و ظلم سیستماتیک بر مسلمانان فلسطینی پدید آمد، بلکه مشروعیت غاصبانی به چالش کشیده شد که با سوء استفاده از انفعال و تشتت ایجاد شده در میان سیاستمداران عرب و با اتکا به قاعده باطل "الحق لمن غلب" توانسته بودند موقعیت خود را در غرب آسیا تثبیت کنند.

از آن روز رژیم غاصب اسرائیل که با بهره‌­گیری از برتری نظامی خود چندین ملت مسلمان و عرب را تحقیر کرده بود، با خیزشی در پهنه جهان اسلام مواجه شد که مشروعیت وجودیش را زیر سوال برد و مانعی بزرگ فراروی پیشروی های نظامی و سیاسی­اش ایجاد کرد.

روز قدس روز دفاع از حقوق انسانی و قانونی یک ملت متمدن در برابر رژیمی است که نه بر اساس حقوق بین‌الملل شکل گرفته است و نه منطبق بر مصالح مردم منطقه، بلکه حتی مصالح ملت یهود را هم فدای منافع نامشروع خود کرده و منشا تنش و تعارض دامنه­‌دار در منطقه شده است.

پیام امام راحل در اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، پیام صلح و همزیستی میان تمام اعضای ملت متمدن و ریشه دار فلسطین و معطوف به ضرورت تاریخی اصلاح روند غاصبانه‌ای است که صلح  و صمیمیت میان مسلمانان، مسیحیان و یهودیان این منطقه را از بین برده است.

بی‌­گمان صلح ماندگار، عدالت پایدار و اخوت میان مردم این منطقه در گرو اصلاح این روند معیوب است که آن هم با وحدت و خودآگاهی همه مسلمانان و حق­طلبان قابل تحقق خواهد بود.

انتهاي پيام/ص


٠٨:٤٠ - 1400/02/18    /    شماره : ٧٦٨٨٥٧    /    تعداد نمایش : ٦٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج