منو اصلی
اخبار > رایزن فرهنگی ایران در آتن روز ملی یونان را تبریک گفت


  چاپ        ارسال به دوست

رایزن فرهنگی ایران در آتن روز ملی یونان را تبریک گفت

مهدی نیکخواه قمی، رایزن فرهنگی کشورمان دریونان به مناسبت 28اکتبر (روز ملی یونان) این روز را به ملت باستانی و با فرهنگ یونان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهدی نیکخواه قمی، رایزن فرهنگی کشورمان در یونان به مناسبت 28اکتبر (روز ملی یونان)، این روز را به ملت باستانی و با فرهنگ یونان تبریک گفت.

این پیام علاوه بر انتشار در سایت و شبکه های اجتماعی رایزنی فرهنگی کشورمان، از طریق پست الکترونیک برای بیش از 1500 نفرازکاربران نیزارسال شده است .به گفته  مهدی نیکخواه قمی رایزن فرهنگی ، تا کنون باز خورد مناسبی از نشر این پیام از طریق کامنت ها، پاسخ به ایمیل های ارسالی و به صورت تلفنی داشته است.

دراین پیام آمده است؛

روز 28 اکتبر را به ملت باستانی و با فرهنگ یونان تبریک عرض نمایم. در 28 اکتبر 1940، ملت یونان به گفتن یک "نه قاطع" مانع عبور ارتش ایتالیا و به نوعی دخالت خارجی شد و با این تصمیم بزرگ سرنوشت خود را تعیین کردند. اگرچه این "نه گفتن" هزینه­هایی دربر داشت و یونان را وارد جنگ کرد، اما ملت یونان ضمن حفظ عزت نفس خود در نهایت پیروز شد. قدرت "نه گفتن" برگرفته از اعتماد به خالق هستی و آزاد منشی است. آزادگان عالم همواره در مقابل زیاده خواهی دیگران "نه" گفته اند.

درادامه این پیام امده است؛ هزار و چهار صد سال پیش امام سوم شیعیان، امام حسین علیه السلام در مقابل ظلم و ستم حاکمان زمان خود ایستاد و با "نه گفتن" به بیعت با حاکم فاسد، جریان عدالت طلبی و آزادی خواهی به راه انداخت که تا کنون ادامه دارد و هر ساله شیعیان جهان این حرکت عظیم را پاس می دارند. جمهوری اسلامی ایران نیز در ادامه مکتب رهبران دینی خود و با "نه گفتن" به دخالت خارجی و با شعار نه شرقی و نه غربی حاکمیتی مستقل ایجاد کرد و در مقابل زیاده خواهی نظام های استکباری ایستاده است. می دانیم "نه گفتن" به قدرت های بزرگ و طاغوت زمان هزینه دارد، اما ایستادگی در مقابل زور و ظلم حلاوتی دارد که مطمئنا مردم عزیز یونان که از سال 1940 تاکنون هر ساله این "نه گفتن" را جشن می گیرند، به خوبی آن را درک می کنند.

درانتهای این پیام تاکید شده است:به امید روزی که "نه گفتن" به ظلم و زور یک ارزش جهانی شده و برای مردم بیگناه با اعمال تحریم های ظالمانه هزینه ساز نباشد.

انتهای پیام/م


١٢:١٩ - 1399/08/08    /    شماره : ٧٥٩٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٣٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج