منو اصلی
اخبار > «مشکل واقعی ماکرون با ارزش‌های فرانسه مرتبط است تا اسلام»


  چاپ        ارسال به دوست

با عنوان مقاله‌ای در سریلانکا منتشر شد؛

«مشکل واقعی ماکرون با ارزش‌های فرانسه مرتبط است تا اسلام»

وبلاگ انگلیسی‌زبان پیام حکمت در راستای موضوع اهانت به پیامبر اکرم(ص) اسلام در فرانسه اقدام به نشر مقاله‌ای با عنوان «مشکل واقعی ماکرون با ارزش‌های فرانسه مرتبط است تا اسلام» كرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در اين مقاله آمده است: سرچشمه تلاش های ماکرون بر علیه اسلام و مسلمانان محصول نژاد پرستی می باشد که ریشه در عمق روح و روان فرانسه دارد ، این بحران ها ربطی به اسلام و مسلمانان ندارد بلکه مرتبط با ساختار ارزشهای موجود در فرانسه است. فرانسه به عنوان یک دولت ظاهراً سکولار و علی رغم وجود بیش از شش میلیون شهروند فرانسوی نمی خواهد اسلام را به عنوان یک دین به رسمیت بشناسد.

دراین مقاله آمده است؛ بسیاری از مسلمانان فرانسه در این کشور به دنیا آمده اند و بزرگ شده اند ، آنها فرزندان و نوه های افرادی هستند که برای فرانسه در فتح کشورها و حتی درمقطع دو جنگ جهانی جنگ کرده واز این کشوردفاع کرده اند. روحیه نژادپرستی و برتری سفیدپوستان فرانسوی در این جامعه همواره حاکم است . این باور در بین سیاسیون این کشور ، از راست افراطی گرفته تا چپ مترقی وجود دارد و به سختی می توان تفاوتی بین آنها جستجو نمود . بنا براین ؛  مسئله و مشکل فرانسه با اسلام موضوع جدیدی نیست . فقط مجددا با قتل یک معلم مدرسه دوباره ظاهر شده ، از او به عنوان یک مربی انتظار می رفت که هنگام برنامه ریزی دروس ، اعتقادات دانش آموزان نوجوان خویش را در نظر بگیرد .

همچنین دراین مقاله تاکید شده؛ماکرون دوباره مسلمانان جهان را به چالش کشید وتکرار کرد که کاریکاتورها را مجددا منتشر خواهد کرد ، او مصمم است مسلمانان را تحقیر کرده و مردم را علیه آنها در فرانسه و احتمالاً در سایر نقاط تحریک کند و یک فضای خصمانه نسبت به آنها ایجاد کند.  

درپایان این مقاله آمده ؛از سوی دیگر مقامات فرانسوی از این حادثه به نفع خود استفاده کرده و اقدامات امنیتی و سیاسی و رسانه ای خشنی را علیه مسلمانان آغازو فعالان اجتماعی را هدف قرارداه اند . اسلام هراسی ریشه عمیقی در جامعه فرانسه دارد و سیاستمداران آن را تحت شعارهای جعلی مانند لیبرالیسم ، آزادی بیان ، حقوق بشر ، تصدیق ارزش های جمهوری و سکولاریسم انجام می دهند . 

انتهای پیام/م

 


١٢:٥٨ - 1399/08/07    /    شماره : ٧٥٩٠٠٩    /    تعداد نمایش : ٣٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج