منو اصلی
اخبار > گسترش مناسبات فرهنگی و هنری رایزنی فرهنگی با مرکز فرهنگی مرسی


  چاپ        ارسال به دوست

در تونس؛

گسترش مناسبات فرهنگی و هنری رایزنی فرهنگی با مرکز فرهنگی مرسی

میثم فراهانی، رایزن فرهنگی ایران در تونس در دیدار با حاتم بن استا، استاد دانشگاه تونس المنار و مدیر مرکز فرهنگی مرسی در خصوص تقویت زمینه‌های همکاری‌های فرهنگی و هنری فیمابین بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،در این دیدار فراهانی ، با اشاره به فعالیت های رایزنی فرهنگی در سال های گذشته در زمینه های مختلف فرهنگی ، هنری و علمی ، گسترش و تقویت همکاری با مراکز ، موسسات و انجمن های فرهنگی تونس را از اهم سیاست های رایزنی برشمرد و تاکید کرد : مراکز فرهنگی غیر دولتی در کنار مراکز رسمی دولتی ، همواره فرصت های مناسبی را برای شکوفایی استعدادها و توانمدی های فرهنگی نخبگان و هنرمندان فراهم نموده و زمینه های مناسبی را برای خلق آثار هنری و انجام فعالیت های فرهنگی ایجاد نموده اند. از این رو تقویت ارتباطات فرهنگی و همکاری های مشترک با مراکز مذکور می تواند گامی مهم در توسعه روابط فرهنگی با بهره مندی از تجارب طرفین به مشار رود.

فراهانی تأکید کرد: رایزنی فرهنگی ایران با برگزاری نمایشگاه‌ها، کارگاه‌های هنری، برگزاری نشست‌های علمی و فرهنگی، آموزش زبان فارسی، دوره‌های آموزش خط نستعلیق، چاپ کتب علمی و ادبی، تبادل تجربیات هنری و فرهنگی، ایجاد ارتباط بین مراکز فرهنگی دولتی و غیر دولتی دو کشور، اعطای فرصت‌های مطالعاتی و ... توانسته است گام‌های مؤثر و خوبی در تقویت روابط فرهنگی دو کشور بردارد و از این رو همکاری با مؤسسات و مراکز فرهنگی غیردولتی را همواره مورد توجه و تأکید قرار داده و از آن استقبال می‌كند.

رایزن فرهنگی ایران بیان كرد: برگزاری روزهای ایران با هدف معرفی فرهنگ، تمدن و هنر ایراني، حضور در جشنواره‌های فرهنگی و هنری بین‌المللی و گسترش ارتباط با شخصیت‌های فرهنگی تونس از دیگر برنامه‌ها و اقدامات رایزنی به شمار می‌رود و امیدواریم با همکاری مرکز فرهنگی مرسی نیز در آینده نزدیک شاهد رویدادهای فرهنگی مشترک باشیم.

وی تأکید کرد: در شرایطی که جهان از انتشار ویروس کرونا رنج می‌برد و اکثر برنامه‌های فرهنگی و ... متاثر از این موضوع شده است، می‌توان با برگزاری وبینارها و نشست‌های مجازی با حضور هنرمندان و صاحب نظران فرهنگی دو کشور، زمینه‌های تقویت همکاری‌های دو جانبه را مورد بحث و بررسی قرار داد و رایزنی فرهنگی آمادگی دارد با همکاری مرکز فرهنگی مرسی اقدامات لازم را در این خصوص به عمل آورد.

در ادامه این دیدار، حاتم بن استا ضمن ابراز خشنودی از دیدار با رایزن فرهنگی ایران در تونس، از ایران به عنوان کشوری متمدن، با صلابت، نخبه پرور و پیشرفته یاد کرد و افزود: به عنوان استاد دانشگاه که سال‌های بسیاری را در امر تحقیق و تدریس گذرانده‌ام به خوبی به پیشرفت‌ها و دستاوردهای ایران واقفم و از سوی دیگر همواره وجهه فرهنگی و تمدنی ایران برای من مورد توجه بوده و در این خصوص مطالعات بسیاری را به انجام رسانده انم. از این رو تقویت ارتباط بین مرکز فرهنگی مرسی و رایزنی فرهنگی را فرصت مغتنمی برای معرفی هرچه بیشتر و بهتر فرهنگ و تمدن ایرانی به جوانان و علاقه مندان تونسی می‌دانم و آماده هر نوع همکاری در زمینه‌های مختلف فرهنگی، هنری و علمی با رایزنی فرهنگی هستم.

انتهای پیام/م


١٠:٣٩ - 1399/07/10    /    شماره : ٧٥٧٧٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج