منو اصلی
اخبار > جزوات، بیانات و پیام‌های مقام معظم رهبری به زبان عربی منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در عراق؛

جزوات، بیانات و پیام‌های مقام معظم رهبری به زبان عربی منتشر شد

کتاب «داده‌ها و چالش‌های اسلام و غرب» از دیدگاه امام خامنه‌ای(دام ظله) به تهدیدها و چالش‌های جهان اسلام و فرصت‌های بسیاری که ملت‌ها برای غلبه بر این چالش‌ها از طریق مجموعه ای از نکات در اختیار دارند، اشاره کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «داده ها و چالش های اسلام و غرب » خواننده را با موضوعاتی همچون ؛مقابله با کنترل استعمار بر سرنوشت جهان اسلام، اسلام بزرگترین نعمت الهی است، افتخار به اسلام، تجدد و تابعيت، تضاد لیبرالیسم و سقوط فرهنگ آن، سوء استفاده از زنان و سقوط نهاد خانواده در غرب، دموکراسی دینی، جهان و خلاء ایدئولوژیکی، جذابیت اسلام، قدرت و استواری مومنان، مواجهه با نفوذ و دخالت خارجی، لزوم تقویت ساختار جامعه اسلامی، روشهای دشمنان اسلام و اهمیت شناخت دشمن اشاره دارد.

امام خامنه اى معتقد است که بزرگترین فرصتی که جهان اسلام دارد ، خود اسلام است.ما مدیون اسلام هستیم و این بزرگترین نعمتی است که خداوند متعال به ما داده است. ما باید در هر کاری که انجام می دهیم به اسلام تکیه کنیم. اسلام می تواند روح انسان را با ایمان و دانش گسترش دهد و بین مسلمانان وحدت ایجاد کند و این قدرت اسلام است که نباید از آن غافل شویم.

واقعیت امروز جهان اسلام با صد و پنجاه سال پیش متفاوت تر است و با وجود جوانان و ایمانشان جوانتر شده متفاوت است.ما امیدها و آرزوهای زیادی داریم که باید آنها را شناسایی و جدی گرفت.

انتهای پیام/م


٠٨:١٠ - 1399/07/10    /    شماره : ٧٥٧٧٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج