منو اصلی
اخبار > برنامه «حج در ادب فارسی» در فضای مجازی اجرا شد


  چاپ        ارسال به دوست

با شرکت استادان ایران، هند و پاکستان؛

برنامه «حج در ادب فارسی» در فضای مجازی اجرا شد

برنامه «حج در ادب فارسی» با شرکت شاعران، ادیبان، خوشنویسان و استادان ایران، هند و پاکستان در گروه 1 و 2 هندیران پیام‌رسان واتساپ اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سخنان استادان هندی و ایرانی در باره حج در ادب فارسی بخشی از این برنامه بود. ‌خانم‌ها آذرمیدخت صفوی و سیده بلقیس فاطمه حسینی از هند و غلامرضا کافی و علیرضا قزوه از ایران به بیان مقالات خود در باره حج در ادب فارسی پرداختند.

شاعران هندی و ایرانی چون مهدی باقر، محمد عرفان، محمدحسین انصاری نژاد، علیرضا قزوه، شعبان کرمدخت، سید محمود سجادی، نغمه مستشارنظامی، سارا جلوداریان، محمدمهدی عبداللهی، ابراهیم حاج محمدی، حکیمه دبیران، سیده فیروزه حافظیان، حمیده پارسافر، فاطمه ناظری، مرضیه فرمانی، محمدعلی یوسفی، محمود شریفی و ... اشعار خود را در موضوع حج برای حضار در گروه خواندند و به اشتراک گذاشتند.

همچنین، استادان خوشنویسی از ایران احسان الله شکراللهی و محسن احمدبیگی به همراه خوشنویس افغانستانی محمدمهدی میرزایی و بزرگان خوشنویسی هندوستان محمد احرا و محمد فردوس یساری، آرمان حبیب، محمد نوشاد هم با نوشتن تابلوهای خوشنویسی اشعار حج در این گروه حضور فعال داشتند.

در بخش دیگر این برنامه، سخنرانی محمدعلی ربانی، رایزن فرهنگی ایران در دهلی‌نو در باره ویژگی‌های حج ابراهیمی پخش شد.

انتهای پیام/ص

 


١٢:١٢ - 1399/05/13    /    شماره : ٧٥٤٨٠٨    /    تعداد نمایش : ٤٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج