منو اصلی
اخبار > تبیین و تشریح «فلسفه حج، عید قربان و اعمالی که ثواب حج را دارند»


  چاپ        ارسال به دوست

در اوگاندا؛

تبیین و تشریح «فلسفه حج، عید قربان و اعمالی که ثواب حج را دارند»

رایزن فرهنگی کشورمان در کامپالا به تبیین و تشریح «فلسفه حج، عید قربان و اعمالی که ثواب حج را دارند» در تلویزیون «اس تی وی» اوگاندا پرداخت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت عید سعید قربان و بنابه دعوت شبکه تلویزیون اس تی وی اوگاندا، محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان در کامپالا و عمر موسی موبیرو، مبلغ دینی و فعال رسانه‌ای این کشور در یک برنامه زنده دو ساعته «فلسفه حج، عید قربان و اعمالی را که ثواب حج دارند» با استناد به آیات، روایات و فرازهایی از پیام حج امام خامنه‌ای(مدظله العالی) تشریح و تبیین کردند.

وحدت امت اسلامی، کمک به ملت‌های مظلوم فلسطین مظلوم، یمن و مسلمانان زیر ستم جهان، حج رمز عظمت و قدرت امت اسلام، حج، فریضه‌ای بی‌مانند در میان فرائض اسلامی، حج معنویتی بدون انزوا و گوشه‌نشینی و خلوت‌گزینی، حج اجتماعی به دور از درگیری و بدگویی و بدخواهی، حج پیوند انس و ارتباط مردمی، حج رزمایش قدرت در برابر مستکبران، حج نمایش توانایی‌های سخت و نرم امت اسلام و ... فرازهایی از پیام حج امام خامنه‌ای(مدظله العالی) بودند که تبیین شد.

موبیرو ضمن تشکر از  مواضع سازنده جمهوری اسلامی ایران در ترویج فرهنگ حج ابراهیمی گفت: دعوت به وحدت مسلمین و دفاع از مظلومان جهان دو نیاز ضروری جهان اسلام هستند که رهبری معظم جمهوری اسلامی ایران در پیام حج مورد تأکید قرار دادند.

این مبلغ دینی افزود: در اسلام «ترک نماز» و «ترک رابطه با مردم» و خودداری از انفاق خدمت رسانی به خلق خدا هر دو مورد نکوهش شدید قرآن و روایات واقع شده و سرانجام هر یک از آن ها جهنم و عذاب‌های آن است.

فلسفه حج تقویت ولایت الهی است

رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا هم در بخشی از سخنان خود، به توضیح و تشریح فرازهائی از پیام حج امام خامنه‌ای(مدظله العالی) از جمله حج نمایش توانایی‌های سخت و نرم امت، رمز عظمت و قدرت امت اسلام، حج پدیده شکوهمند اسلام در برابر جاهلیت مدرن و ... پرداخت. 

قزلسفلی بیان کرد: برائت از مشرکین، شناخت توطئه‌های شیاطین داخلی و خارجی، اهتمام به استقرار وحدت بین مسلمین، جایگزینی ارزش‌های انسانی و اسلامی در جامعه و... از جمله اهداف حج ابراهیمی است.

وی با تشریح فلسفه حج گفت: حج در بین عبادات این توانایی را دارد که در همه ابعاد اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و ... تحولات سرنوشت‌ساز و حیاتی برای امت اسلامی ایجاد کند.

رايزن فرهنگی ایران در اوگاندا مطرح کرد: شکوفا شدن روح ایثار، کسب تقوای الهی، تجدید عهد بندگی، وصول به عالی‌ترین مدارج اخلاص و توحید‌، نمایش عشق و قرب به خداوند متعال از اهداف حج و عيد قربان است.

قزلسفلی در ادامه سخنانش، با بیان اینکه اقامه نماز، روزه، حج، کافی نیست و باید به رابطه با مردم و خدمت به خلق خدا اهمیت داده شود، گفت: بر اساس روایات ثواب خدمت به خلق خدا، بسیار برتر از اعمال عبادی نظیر حج و عمره است.

انتهای پیام/ص


١٠:١١ - 1399/05/13    /    شماره : ٧٥٤٧٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٥٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج