منو اصلی
اخبار > مقاله «رهبری با تقوا؛ رمز موفقیت انقلاب اسلامی»


  چاپ        ارسال به دوست

در کلمبو منتشرشد؛

مقاله «رهبری با تقوا؛ رمز موفقیت انقلاب اسلامی»

وبلاگ تودو همزمان با سی‌ویکمین ساگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) اقدام به نشر مقاله «رهبری با تقوا؛ رمز موفقیت انقلاب اسلامی» کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،  در این مقاله که به همت رایزنی فرهنگی کشورمان منتشر شده، آمده است ؛ سی ویک سال از درگذشت این مرد بزرگ گذشته ، آیا هنوز یاد او در ذهن میلیون ها نفر زنده مانده است ؟ و سپس ادامه داده ،  امام خمینی انقلاب اسلامی سال 1979 را به پیروزی رساند  و رژیمی بر اساس اسلام در ایران تأسیس کرد اویک روحانی و رهبری با نفوذ بوده و دراوج معنویت قرار داشته و آموزه های مذهبی ، او را به یک رهبر بزرگ تبدیل کرد. شیوه زندگی غیر اشرافی و معمولی او میلیون ها علاقمند را در سراسر جهان را به خود جلب کرد . امام خمینی (ره) زندگی ساده ای را در یک خانه بسیار معمولی گذراند او اگر می خواست می توانست در بهترن اماکن و کاخ های باقیمانده از دوران شاه ایران زندگی کند . او هرگز اجازه نداد كه قدرت و ثروت بر وی مسلط شوند و به همین دلیل است که پس از سه دهه از درگذشت ایشان هنوز توسط میلیون ها انسان در سراسر جهان تحسین می شود ، تمام لذت های دنیوی در نظر اوبی اهمیت بود .

  عشق جاودانه امام خمینی به  قرآن کریم ، رسول گرامی اسلام واهل بیت پیامبر اکرم او را تبدیل به چهره و شخصیت بی نظیری کرده بود او همیشه ودر هرشرایطی مصمم به پیروی از خواست خداوند و رضایت خدای متعال بود و محورقراردادن بیانات و سخنان امام علی علیه‌السلام در نهج البلاغه یکی از مهمترین شیوه های زندگی ایشان بوده ، اغراق نیست اگر گفته شود امام خمینی (ره) یکی از کسانی بود که از  حضرت علی (ع) تقلید کرده و تمام زندگی خود را طبق آموزه های قرآن کریم و پیامبر اسلام شکل داده است .

مقاله ادامه داده  ؛ در زمانی که جهان گرفتار زوال اجتماعی و اخلاقی شد ، امام خمینی (ره) تعالیم خداوند را احیا نمود و معنویت را در مرحله مهمی از تاریخ ارتقا داد و جهان ، امروز اذعان می کند که امام خمینی (ره) رهبر انقلاب اسلامی شخصیتی مذهبی و سیاسی مؤثری نه تنها در ایران ، بلکه در سایر نقاط جهان بوده است

امام خمینی در صحنه بین المللی و جهان اسلام نیز از خویش یادگارهای فروانی به جای گذاشته که مهمترین آن در خصوص حمایت از محرومان ومستضعفان جهان و قضیه فلسطین و ابتکار روز قدس برای مبارزه با رژیم اشغالگر اسرائیل است  و دیگری بازگرداندن روحیه اعتماد به نفس به مسلمین و از همه مهمتر اعتقاد به موضوع وحدت امت اسلامی از طریق ایجاد وحدت بین شیعه وسنی می باشد . مجموعه این خصوصیات فکری و مشخصات فردی توانست از امام خمینی ،رهبری با تقوا و پرهیزگاربسازد تا مهمترین رمزپیروزی رهبری انقلاب اسلامی و ادامه آن باشد .

انتهای پیام/م


١٩:١٤ - 1399/03/14    /    شماره : ٧٥٢٠٠٣    /    تعداد نمایش : ٧٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج