منو اصلی
اخبار > مقاله «مبارزه امام خمینی(ره) علیه امپریالیسم و صهیونیسم»


  چاپ        ارسال به دوست

در سریلانکا منتشر شد؛

مقاله «مبارزه امام خمینی(ره) علیه امپریالیسم و صهیونیسم»

وبلاگ پیام حکمت در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اقدام به نشر مقاله «مبارزه امام خمینی(ره) علیه امپریالیسم و صهیونیسم» کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مقاله آمده است ؛ قرن بیستم شاهد وقایع فاجعه باری مثل وقوع جنگ های جهانی اول و دوم بوده که مردم سراسر جهان را به طرق مختلف تحت تأثیر قرار داده است. دراین قرن همچنین شاهد غصب سرزمین فلسطین وتحویل آن به رژیم غاصب اسرائیل بوده ایم اما از جمله رخداد های مهم و تاثیر گذار قرن بیستم ، وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی بوده است . وی رژیم شاه را عروسک دست آمریکایی ها خواند و خواستار پایان نفوذ امپریالیسیم در ایران شد وی همچنین در ابتدای قیام و حرکت انقلابی اش و به طور هم زمان ، رژیم صهیونیستی را غیرقانونی خواند و از مسلمانان و وجدان های بیدار خواست علیه این رژیم غاصب نیز قیام کنند .

زمانی که امام خمینی کارمبارزه بر علیه شاه را درایران آغاز کرد هیچ نیروی نظامی در اختیار نداشت  پیروان وی که بیشترجوانان بودند ، فقط به سلاح ایمان به خدا و شجاعت مسلح بودند او در مسیر مبارزه بر علیه طاغوت ، الهام بخش این نیرو ها بود همانگونه که رسول خدا (ص) درزمان ظهور اسلام در عربستان عمل نمودند .امام خمینی ثابت نمود که هر جنبش اسلامی به یک رهبر متقی نیاز مند است . او موفق شد تا رژیم سلطنت درایران را تغییر ، نظام اسلامی را برقرار و همواره بر علیه استکبار و صهیونیسم مبارزه نماید .

 امروز نیز علی رغم تلاش ها و تبلیغات دشمنان انقلاب اسلامی ، عزم ایران برای حفظ استقلال و پیروی از الگوی اسلام جدی می باشد ، این الگو الهام بخش مسلمانان و مردم مظلوم جهان نیز شده وآنها را در برابر بی عدالتی و استبداد ترغیب به قیام کرده است .اگرچه امروز امام خمینی بنیانگذار این انقلاب چشم از جهان فروبسته  ، اما جانشین ایشان یعنی آیت الله خامنه ای توانسته این راه را به خوبی ادامه دهد .

انتهای پیام/م

 


١٨:٢٦ - 1399/03/14    /    شماره : ٧٥١٩٩٩    /    تعداد نمایش : ١٢١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج