منو اصلی
اخبار > گفتگوی تلفنی معاون دانشگاه جی لین چین و رایزن فرهنگی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

گفتگوی تلفنی معاون دانشگاه جی لین چین و رایزن فرهنگی ایران

جویاو و عباسعلی وفایی در گفتگویی تلفنی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و روابط دوستانه ایران و چین، بر ضرورت توسعه بیش از پیش همکاری‌های دانشگاهی به ویژه حوزه زبان و ادبیات فارسی تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این گفت‌وگوی تلفنی، مواردی چون تأسیس اتاق ایران در دانشگاه جی لین، وضعیت گروه تازه تأسیس «زبان و ادبیات فارسی» و حضور استادان ایرانی در این دانشگاه، اعلام آمادگی این دانشگاه برای اعزام اساتید ایرانی، اجرایی سازی برخی تفاهمنامه‌هایی که این دانشگاه با دانشگاه‌های ایرانی منعقد کرده است، مطرح شد.

اعلام آمادگی رایزنی فرهنگی ایران در چین برای برگزاری دوره‌های دانش افزایی با استفاده از شبکه مجازی با تدریس استادان ایرانی، برقراری ارتباط رؤسای دانشگاه جین لین با برخی از رؤسای دانشگاه‌های ایرانی در فضای مجازی برای ایجاد همکاری‌های علمی بیشتر بین دو کشور هم از دیگر مباحثی بود که بدان تأکید شد.

در ادامه این گفت‌وگوی تلفنی، شواندونگ، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه از رایزنی فرهنگی ایران در چین به خاطر همراهی با گروه فارسی این دانشگاه قدردانی و از اعزام استاد ایرانی و نیز ارسال منابع آموزشی ایرانی استقبال کرد.

انتهای پیام/ص

 


١٠:٥٥ - 1399/03/07    /    شماره : ٧٥١٦١٠    /    تعداد نمایش : ٦٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج