منو اصلی
اخبار > سیاست تحریمی آمریکا علیه مردم ایران خصمانه است


  چاپ        ارسال به دوست

رهبر «جمعیت جمعه» جمهوری آذربایجان:

سیاست تحریمی آمریکا علیه مردم ایران خصمانه است

حاج القار ابراهیم اوغلو رهبر «جمعیت جمعه» جمهوری آذربایجان در گفت و گو با سایت مساوات اظهار کرد: هدف آمریکا با اعمال تحریم های ظالمانه، ایجاد شرایط سخت برای مردم ایران و در نتیجه نارضایتی آنها از حکومت می باشد تا اینکه حاکمیت موجود را تغییر دهند.

وی افزود: هفته گذشته برنی ساندرس کاندیدای ریاست جمهوری و گروهی از سیاستمداران این کشور با مراجعه به دونالد ترامپ خواستار کاهش تحریم ها شدند که در روزهای آتی ممکن است به این مسئله بازنگری شود.

وی درادامه افزود:نتیجه بد این تحریم ها به اقتصاد ایران، قبل از همه گیری ویروس هم قابل مشاهده بود ولی عدم کاهش تحریم ها در این دوران که ویروس کرونا در جهان شیوع یافته، نشانه سیاست خصمانه آمریکا نسبت به ایران می باشد که بسیار زشت دیده می شود.

نمایندگان پیشرو آمریکا با منفی نشان دادن حکومت ترامپ به وی مراجعه کردند که او نیز پاسخ دقیقی به این مساله نداد. حکومت ترامپ بجای لغو تحریم ها در پی تشدید آن می باشد تا ملت ایران را نسبت به حکومت خود بدبین کنند و این آشکار و مشخص است که با ایجاد شرایط خیلی سخت برای میلیونها انسان، جنگ بر علیه مردم است نه علیه دولت.

در رابطه با غیرقانونی بودن تحریم های آمریکا و خروج آمریکا از برجام خیلی ها نوشته اند. از این لحاظ لغو تحریم ها واجب است. ولی حکومت ترامپ سیاست هر کس قوی است حق است را دارد.

با فشارهای اجتماعی بیشتر در دوران همه­گیری ویروس کرونا می توان انتظار داشت که  تحریم ها علیه ایران کاهش یابد.

انتهای پیام/ص

 

 

 


٢٠:٣٣ - 1399/01/21    /    شماره : ٧٤٧٧٩٣    /    تعداد نمایش : ٣٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج