منو اصلی
اخبار > نماز جمعه آنلاین در تلویزیون‌های اتیوپی پخش شد


  چاپ        ارسال به دوست

برای اولین‌بار؛

نماز جمعه آنلاین در تلویزیون‌های اتیوپی پخش شد

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، دولت اتیوپی برای اولین‌بار نماز جمعه را به صورت آنلاین در تلویزیون‌های این کشور پخش کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در گزارشی که رایزنی فرهنگی ایران دراتیوپی ارسال کرده ، آمده است در پی همه گیری ویروس کرونا در عرصه جهانی، کشورهای مختلف در جهت مقابله با آن بر آمدند.

در کشور اتیوپی نیز به جهت مبارزه با این ویروس خطرناک، کلیه برنامه های فرهنگی و هنری و دینی تعطیل شده است. دولت اتیوپی برای مقابله با تجمعات مردمی، در اتفاقی بی سابقه برگزاری نماز جمعه در این کشور را بصورت آنلاین بر روی تلویزیون های دولتی، Facebook و سایر شبکه های اجتماعی برگزار نموده و از مسلمانان درخواست نموده که آنلاین در نماز جمعه شرکت نمایند.

در پیامی که توسط مفتی مسلمانان اتیوپی شیخ عمر ادریس پخش شد از تمامی مسلمانان خواسته شده تا پایان همه گیری ویروس کرونا از حضور در مساجد خودداری نمایند.

به نظر می رسد که کلیسای ارتدکس نیز بزودی برنامه های مشابهی را به اجراء در آورد. این درحالی است که کلیه رسانه های مکتوب و دیجیتال دولتی اتیوپی پیش از همه گیری کرونا، از ورود به کلیه موضوعات مذهبی به جهت احتمال تنش های مذهبی خودداری می نمود.

انتهای پیام/ص


١٥:١٦ - 1399/01/15    /    شماره : ٧٤٧٤٧٩    /    تعداد نمایش : ٤٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج