منو اصلی
اخبار > مقاله «روز جمهوری اسلامی، روز همه پُرسی برای اعطای استقلال»


  چاپ        ارسال به دوست

وبلاگ انگلیسی‌زبان «پیام حکمت» در کلمبو منتشر کرد؛

مقاله «روز جمهوری اسلامی، روز همه پُرسی برای اعطای استقلال»

به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در سریلانکا، وبلاگ انگلیسی‌زبان «پیام حکمت» messageofwisdom اقدام به انتشار مقاله «روز جمهوری اسلامی، روز همه پُرسی برای اعطای استقلال واقعی به ملت ایران» کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مقاله آمده است: در آوریل سال 1979 (برابر با دوازدهم فروردین در تقویم ایران) و در روزی تاریخی ، نتایج یک همه پرسی درایران اعلام شد ، بیش از نود و هشت درصد مردم به تاسیس  جمهوری اسلامی ایران رای دادند و منبعد این روز تاریخی درتقویم ایرانی ها به روز" جمهوری اسلامی" معروف شده است.

در حقیقت ،  آوریل 1979 نمایانگر دمکراسی واقعی در ایران اسلامی می باشد دموکراسی که از طریق صندوق های رأی و از طریق آرای مردم ایران بوجود آمده است. این همه پرسی مبتنی بر این اصل اساسی بود که مردم باید آینده سیاسی خود را از طریق صندوق رأی به نمایش بگذارند و آن را نهادینه کنند .

درپایان این مقاله آمده است ؛ابتکار عمل امام خمینی برای برگزاری همه پرسی ، جایگاه و اعتبار بسیار بالایی را به جمهوری اسلامی اعطا کرد و این ابتکار سرنوشت ساز موجب عزت ، عظمت و استقلال واقعی برای ملت ایران شد. این اقدام در ماه های ابتدایی ظهور انقلاب اسلامی ، اصالت آرای مردم را بیش ازپیش نمایان کرد .

انتهای پیام/ص


١٢:٥٥ - 1399/01/15    /    شماره : ٧٤٧٤٦٩    /    تعداد نمایش : ٢٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج