منو اصلی
اخبار > شورای عالی امور مسلمانان کارگاه‌های آموزشی برگزار کرد


  چاپ        ارسال به دوست

با افزایش شیوع کووید-19 در زیمبابوه؛

شورای عالی امور مسلمانان کارگاه‌های آموزشی برگزار کرد

با افزایش شیوع کووید-19 در زیمبابوه، شورای عالی امور مسلمانان اقدام به صدور بیانیه و برگزاری کارگاه‌های آموزشی کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی،به نقل از رایزنی فرهنگی کشورمان درزیمبابوه ،پس از صدور اعلامیه ریاست جمهوری مبنی بر مشاهده مواردی از مبتلایان به ویروس کووید-19 در هراره و موتاره، شورای عالی امور مسلمانان زیمبابوه اقدام به صدور بیانیه ای در شبکه یک تلویزیون سراسری این کشور در این زمینه کرد. در این بیانیه آمده است:

به دنبال شیوع ویروس بسیار مسری COVID 19 در سرتاسر جهان ، شورای عالی امور مسلمانان زیمبابوه با همکاری کارگروه COVID 19  مسلمانان جلسات متعددی را با گروههای ذی ربط در زمینه چگونگی کمک جامعه مسلمانان زیمبابوه در آماده سازی کشور به منظور پاسخگویی به نیازمندیهای شهروندان تشکیل داد.

محققان مسلمان ، متخصصان پزشکی ، شیوخ ، ائمه و بزرگان دینی گرد هم آمدند و یک کارگروه ضربتی را با هدف آگاهی بخشی ، آموزش و کمک به مسلمانان زیمبابوه با ارائه اطلاعات و مواد لازم ایجاد کردند.

کارگروه مسلمانان COVID 19 آموزش های لازم را پشت سر گذاشته است و از شنبه 28 مارس 2020 یک تور آموزشی و آگاهی بخشی به استان های مختلف کشور انجام می دهد. مطابق با اقدامات جدید دولت برای محدود کردن اجتماعات عمومی به کمتر از 50 نفر ، جلسات فقط به خطابه رهبران مذهبی محدود می شود که  باید از بسترهای رسانه های اجتماعی برای انتشار اطلاعات به اجتماعات مربوطه استفاده کند.مواضع فوق از الزامات اسلامی است که در مورد حفظ جان انسانها و حفظ سلامت عمومی اتخاذ شده است.

بگذارید همه ما در خانه بمانیم و از سفرهای غیر ضروری یا بازدیدهای اجتماعی پرهیز کنیم و از همه مهمتر بیایید تمرکز و تلاش ما برای زنده ماندن باشد.

گفتنی است؛ رایزنی فرهنگی نیز در تبعیت از دستورالعمل های صادره از سوی دولت برگزاری کلیه مراسم و اجتماعات خود را تا اطلاع ثانوی به تعلیق در آورده است.

انتهای پیام/ص


١٦:٣١ - 1399/01/10    /    شماره : ٧٤٧٢٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج