منو اصلی
اخبار > ارائه رایگان آثار مرکز ترجمه ونشر معارف اسلامی و علوم انسانی در فضای مجازی


  چاپ        ارسال به دوست

با پیوستن به پویش «درخانه بمانیم ،کتاب بخوانیم»؛

ارائه رایگان آثار مرکز ترجمه ونشر معارف اسلامی و علوم انسانی در فضای مجازی

مرکز ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با پیوستن به پویش «درخانه بمانیم ،کتاب بخوانیم» آثار خود را به صورت رايگان در دسترس علاقه‌مندان قرار داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمد رسول الماسیه، رییس مرکز ترجمه ونشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار داشت: رايزني هاي فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور  با هماهنگي ناشراني كه طي سالهاي گذشته، آثاري در قالب طرح تاپ در زمينه معارف اسلامي و علوم انساني و ايران شناسي ترجمه و منتشر كرده اند ،اين اثار را در فضاي مجازي بصورت رايگان در دسترس علاقمندان قرار خواهند داد.

وی در ادامه سخنان خود افزود:در روزهاي بحران جهاني شيوع ويروس كورونا كه مردم اكثر كشورها در خانه ها مي مانند و فرصت بيشتري براي مطالعه دارند ،مركز ساماندهي ترجمه و نشر تلاش نموده به نوبه خود سهمي در پر كردن اوقات فراغت علاقمندان به مطالعه معارف اسلامي و علوم انساني إيفا نمايد و از رايزني ها درخواست  كرده ناشران را به عرضه رايگان اين اثار در اين ايام تشويق و به مخاطبان اطلاع رساني نمايند.

گفتنی است در سالهاي اخير بطور متوسط هر ساله يكصد عنوان كتاب  در موضوعات معارف اسلامي و ايران شناسي و ادبيات دفاع مقدس تحت حمايت طرح تاپ به زبان هاي مختلف ترجمه و منتشر شده است.

الماسیه در درهمین زمینه خاطرنشان ساخت:هم چنين سايت اينترنتي Islamica.ir متعلق به مركز ساماندهي ترجمه و نشر حاوي فايل هاي  كامل حدود ١٧٠٠عنوان كتاب و مقاله به دوازده زبان ،همچنان بصورت رايگان در دسترس علاقمندان قرار دارد.

قابل ذکراست که موسسه فرهنگی و انتشارت بین المللی الهدی یک ماه گذشته با تاکید برشعار«درخانه بمانیم ،کتاب بخوانیم»تمامی آثار و انتشارت خود را به چند زبان  بصورت رایگان در فضای مجازی در اختیار علاقمندان قرار داده است و تاکنون مراجعه کنندگان بسیاری از تالیفات و آثار منتشر شده این موسسه بهره مند شده اند.

انتهای پیام/ص


١٥:٤٠ - 1399/01/10    /    شماره : ٧٤٧٢٣٤    /    تعداد نمایش : ٥٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج