منو اصلی
اخبار > معرفی کتاب «کریدورهای دانش برای صلح و توسعه»


  چاپ        ارسال به دوست

گزیده تازه‌های نشر در پاکستان

معرفی کتاب «کریدورهای دانش برای صلح و توسعه»

 کتاب «کریدورهای دانش برای صلح و توسعه» که متشکل از گروهی از نخبگان و کارشناسان و به زبان انگلیسی است توسط انتشارات سنگ میل و مؤسسه سیاست توسعه پایدار در سال 2019 میلادی روانه بازار نشر پاکستان شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «کریدورهای دانش برای صلح و توسعه» سهم اصلی مؤسسه سیاست توسعه پایدار در تحقیقات و تحلیل های مرتبط با سیاست، بروز و موثق در مورد موضوعات کلیدی توسعه پایدار جهانی است.

این کتاب راکه وابسته فرهنگی ایران درپیشاورپاکستان ترجمه  کرده است ،آمده است این کتاب با ارائه یک تصویر بزرگ از نگاه سیاست های پیشرو و آکادمیک از آسیای جنوبی به موضوعاتی از قبیل سرمایه انسانی، محرومیت اجتماعی، کاهش فقر، انقلاب صنعتی چهارم، قوانین و نظام حقوقی ناعادلانه، قوانین و مقررات مالی، گذرگاه های حمل و نقل، تغییرات آب و هوایی، فراملی گرایی، حقوق بشر و خشونت علیه زنان می پردازد.

این کتاب حاصل تلاش مشترک حدود ۳۰ نویسنده از ۱۰ کشور با هدف گردآوری اطلاعات جدید و تعیین راهکارها برای پیشرفت است. امید می رود با مشارکت فعال در چنین مباحثاتی به عنوان رهبران فکری، عوامل تغییر و استراتژیست به تولید ایده های جدید به سمت اهداف مشترک دستیابی  توسعه پایدار منطقه ای و فراتر از آن بتوان کمک کرد.

انتهای پیام/م


١٢:٠٥ - 1399/01/06    /    شماره : ٧٤٧٠٦٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج