منو اصلی
اخبار > چاپ مقاله «رشد سریع علم در ایران»


  چاپ        ارسال به دوست

رایزن فرهنگی ایران در کلمبو خبر داد:

چاپ مقاله «رشد سریع علم در ایران»

رایزن فرهنگی ایران در کلمبو خبر داد: روزنامه «تینا کاران» thinakaran اقدام به چاپ مقاله «رشد سریع علم در ایران» كرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این مقاله با بیان این سؤال آغاز شده، آیا ایران از زمان انقلاب اسلامی در زمینه علم پیشرفت کرده؟ این سؤالی است که امروز ذهن بسیاری از افراد جهان را به خود مشغول کرده است. از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، تعدادی از رسانه‌های مشهور بین‌المللی تبلیغ می‌کنند که انقلاب اسلامی موجب شده که ایران در ابعاد مختلف علمی عقب باشد و وقوع انقلاب مانع پیشرفت ایران شده است.

نویسنده ادامه داده: پیشرفت در علوم و گسترش تولید علم از مهمترین شاخص‌های پیشرفت یا افت یک کشور هستند بنابراین اگر کسی واقعاً بخواهد درک کند که یک کشور از نظر علمی سقوط یا پیشرفت کرده با بررسی این دو شاخص می‌تواند جواب خود را پیدا کند.

 مقاله در ادامه به بیان پیشرفت‌های ایران در بخش‌های گوناگون از جمله نانو تکنولوژی، دانش هسته‌ای، فناوری، صدور خدمات فنی و مهندسی، سلول‌های بنیادی، علوم هوا فضا، پیشرفت در علوم پزشکی و تولید مقالات علمی پرداخته است.

در پايان نیز به موضوع ترور دانشمندان هسته‌ای ایران توسط رژیم صهیونیستی اشاره و بیان كرد: در زمانی که شهید احمدی روشن ترور شده در همان سال محققان ایرانی سیصدوپنجاه‌ودو مقاله علمی را ارایه و ثبت کرده‌اند.

هم اینک از نظر تعداد مقالات منتشر شده در خصوص علوم هسته‌ای و انرژی ایرانی‌ها در جایگاه اول در آسیا قرار دارند و همه این اتفاقات پس از وقوع انقلاب اسلامی رخ داده است.

انتهای پیام/م


٠٨:١٧ - 1398/12/09    /    شماره : ٧٤٦٠٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٣٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج