منو اصلی
اخبار > دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در استانبول برگزار می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

در سال آینده؛

دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در استانبول برگزار می‌شود

دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی ویژه دانشجویان دانشگاه استانبول در تابستان سال آینده از سوی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، هیأت دانشگاه تبریز به سرپرستی میررضا مجیدی، رییس دانشگاه تبریز به همراه کوروش مقتدری، وابسته  فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول با محمود آک، رییس دانشگاه استانبول پیرامون  توسعه همکاری‌های علمی دو دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.

محمود آک در سخنانی، گفت: دانشگاه استانبول برای تبادل استادان و دانشجویان، پروژه‌های همکاری مختلفی دارد. تکنوپارک  دانشگاه استانبول جز ده تکنو پارک برتر ترکیه است. با توجه به سطح مقالات علمی دانشگاه‌های ایران و ترکیه می‌توانیم هیأت داوری مشترکی برای بررسی و انتشار مقالات علمی استادان دو کشور تشکیل دهیم. 

میررضا مجیدی هم در این دیدار، بیان کرد: دانشگاه  تبریز در جمهوری اسلامی ایران از جمله  دانشگاه‌های جامع محسوب می‌شود. دانشگاه تبریز دارای 20 دانشکده و ده مرکز تحقیقاتی است. دانشگاه تبریز بیش از 200 تفاهمنامه همکاری علمی و دانشگاهی با کشورهای مختلف دارد که 80 تفاهمنامه آن با  دانشگاه‌های ترکیه است.

رییس دانشگاه تبریز افزود: مایلیم همکاری‌های علمی بیشتری با دانشگاه استانبول داشته باشیم، به همین منظور می‌توان تبادل دانشجو در زمینه‌های زبان‌های (فارسی و ترکی استانبولی) و دیگر رشته‌ها و همچنین، نشست‌های علمی مشترک داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تبریز بیشترین مقالات علمی مشترک با کشور همسایه خود ترکیه را منتشر کردیم، گفت: اگر در دیپلماسی علمی قوی باشیم به خصوص با همسایگان خود، حتما زمینه‌های دیگر روابط دو کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

مقتدری، وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول در این دیدار با اشاره به ظرفیت دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران، آمادگی این نمایندگی را برای فراهم آوردن زمینه توسعه همکاری‌های علمی مشترک  میان دانشگاه استانبول با دانشگاه‌های ایران اعلام کرد.

در این دیدار که علی گوزل یوز، رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه استانبول حضور داشت، مقرر شد دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی برای تعدادی از دانشجویان دانشگاه استانبول در تابستان سال آینده از سوی دانشگاه تبریز برنامه‌ریزی و برگزار شود.

انتهای پیام/ص


٠٧:٤٣ - 1398/12/07    /    شماره : ٧٤٥٩٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج