منو اصلی
اخبار > نشست نشریه ماهنامه «هدی تایمز» در بمبئی برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

با اهدای تندیس به وزیر اقلیت ایالت مهاراشترا؛

نشست نشریه ماهنامه «هدی تایمز» در بمبئی برگزار شد

نشست نشریه ماهنامه اسلامی «هدی تایمز» در بمبئی برگزار و بر ضرورت آگاهی دادن نسل جدید مسلمان از توطئه‌های تفرقه‌انگیز توسط علما و اندیشمندان اسلامی تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نشست نشریه ماهنامه اسلامی «هدی تایمز» با حضور نواب ملک، وزیر امور اقلیت دولت ایالتی مهاراشترا، محسن آشوری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران، مولانا ظهیر عباس، نماینده پیشین مجلس و یوسف ابراهانی، رییس باشگاه اسلام جیم خانه و دیگر اساتید و اندیشمندان اسلامی برگزار شد.

مستقیم مکی، سردبیر ماهنامه هدی تایمز با اهدای تندیس ماهنامه هدی تایمز به وزیر اقلیت ایالت مهاراشترا گفت: متاسفانه امروزه نوجوانان و جوانان مسلمان تحت تأثیر فرهنگ‌های دیگر که هیچ سنخیتی با دین مبین اسلام ندارند، قرار گرفته‌اند و همراه با دیگر گروه‌های دینی و اجتماعی جامعه فعالیت‌های هنجارشکنانه انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: امروزه اندیشمندان اسلامی بایستی به امر به معروف و نهی از منکر پرداخته و دستورات دینی را به نسل جدید آموزش دهند.

آشوری هم در سخنانی، مطرح کرد: اسلام تنها دینی است که تمام برنامه‌ها و دستور‌های آن بر اساس محبت و مهربانی است. خشونت در اسلام جایی ندارد تا حدی که اسلام همواره محبت و دوستی ربا بین مسلمانان توصیه کرده است.

وابسته فرهنگی کشورمان در بمبئی افزود: بنابراین انسان‌ها نسبت به یکدیگر حقوقی دارند که هیچ مکتبی با چنین جامعیتی وجود ندارد. متاسفانه اکثریت نسل جوان مسلمان با توجه عدم آموزش لازم و داشتن اطلاعات محدود بسیاری از اخلاقیات اسلام و به طور کلی اخلاق اجتماعی را از نگاه دین نمی‌دانند، پس لازم است که اندیشمندان اسلامی برای آگاهی دادن نسل جدید مسلمان تمام همت خود را به کار گیرند.

وی با اشاره به آیین مهرورزی در اسلام اظهار کرد: خداوند باری تعالی پیامبر عظیم الشان اسلام را رحمه للعالمین معرفی می‌کند و ایشان را الگوی برتر برای همه انسان‌ها معرفی می‌کنند و دین اسلام را بهترین و کاملترین دین الهی برای بشریت عنوان کردند.

نواب ملک با اشاره به فرهنگ پلید غرب گفت: هنگامی که دین بزرگ اسلام راه‌های شرعی، منطقی و اصولی را به انسان نشان داده، حجت را بر همگان تمام کرده است و اندیشمندان مسلمان بایستی با برگزاری جلسات در این باره به سخنرانی‌ها و اندرز بپردازند و من از برگزار کنندگان این جلسه تقدیر و تشکر می‌کنم که سخنرانان هرکدام توانستند ایده‌های خود را با صراحت کامل بیان کنند و امیدوارم که در آینده شاهد برگزاری چنین نشست‌هایی باشیم. 

در ادامه این نشست، دیگر سخنرانان نیز مطالبی را درباره آسیب‌های فرهنگی غرب برای جامعه اسلامی ارائه دادند.

گفتنی است؛ در حاشیه برگزاری این نشست، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی با رسانه‌های هند گفت‌وگو کرد و به تشریح فرهنگ اسلامی در عرصه‌های اخلاقی در حوزه فردی و اجتماعی و همچنین روابط فرهنگی ایران و هند پرداخت.  

انتهای پیام/ص


١٢:٣٦ - 1398/12/06    /    شماره : ٧٤٥٩٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٨٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج