منو اصلی
اخبار > بیداری اسلامی مهمترین پیام قرآن کریم و اسلام است


  چاپ        ارسال به دوست

رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا:

بیداری اسلامی مهمترین پیام قرآن کریم و اسلام است

محمدرضا قزلسفلی در نماز جمعه مسجد ناگورو کامپالا تأکید کرد: بیداری اسلامی و بصیرت مهمترین پیام قرآن کریم و اسلام است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به دعوت رسمی شیخ عبد الکریم کالوله، امام جمعه مسجد ناگوروی کامپالا خطبه‌های نماز جمعه آن مسجد توسط محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان در اوگاندا ایراد و نماز به امامت وی اقامه شد.

رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا در بخشی از خطبه‌ها با ارائه تعریفی از بصیرت و نقش حیاتی آن در حل مشکلات جهان اسلام گفت: بصیرت قلب انسان را به نیرویی تجهیز می‌کند که به وسیله آن می‌تواند حقایق اشیاء و امور را درک کرده و در نهایت فهم و برداشتی دقیق از دین مبین اسلام، حق و باطل، دوست و دشمن و ... خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بصیرت و وحدت مهمترین نیاز جهان اسلام بوده و دشمنان از بیداری مسلمانان وحشت دارند، اظهار کرد: تنها راه نجات مسلمانان از فتنه‌ها و توطئه‌های دشمنان بیداری، بصیرت و وحدت است.

خطیب نماز جمعه مسجد ناگوروی کامپالا افزود: قرآن و اسلام همواره از انسان خواسته‌اند تا عبادات خود را با تفکر، تعقل، بصیرت، شناخت و معرفت توام کنند.

قزلسفلی با بیان اینکه در فرهنگ و معارف اسلامى، عبادت فاقد بصیرت، شناخت، آگاهى سازنده نبوده و ركود جامعه منجر می‌شود، در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته مسجد ناگورو کامپالا به تشريح و تبيين ابعاد سازنده بصيرت بر اساس فرهنگ و معارف اسلام ناب محمدی(ص) پرداخت.

وی با تأکید بر اینکه راه خداوند متعال با بصیرت و بینایی همراه است، خطاب به نمازگزاران گفت: راه رشد و کمال بر بصیرت و شناخت و همچنین مسیر انحطاط و گمراهی بر جهل و نادانی استوار است.

رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا با بیان اینکه بیداری اسلامی و بصیرت مهمترین و سازنده‌ترین پیام قرآن و اسلام است، خاطرنشان کرد: در جامعه‌ای که بصیرت وجود داشته باشد اتهامات، شایعات، خرافات و اکاذیب مسموم دشمنان بی اثر و بی فایده بوده و سوء تفاهم و تفرقه به تفاهم و وحدت تبدیل می‌شود.

شیخ عبد الکریم کالوله، امام جمعه مسجد ناگورو کامپالا مطالب مطرح شده در خطبه‌ها را مفید و سازنده و آگاهی بخش توصیف کرد.

انتهای پیام/ص

 


١٥:٢١ - 1398/12/04    /    شماره : ٧٤٥٨٥٨    /    تعداد نمایش : ٦٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج