منو اصلی
اخبار > برگزاری جشنواره غذاهای ایرانی در فیلیپین


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشنواره غذاهای ایرانی در فیلیپین

به منظور آشنایی دانشجویان از کشورهای مختلف با برخی از انواع غذاهای ایرانی، جشنواره غذای ایرانی در دانشگاه آدامسون فیلیپین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مراسم که با حضور ريیس و معاونین دانشگاه و جمعی از دانشجویان فیلیپینی، ژاپنی، چینی برگزار شد، جمعی از دانشجویان مسلمان از کشورهای سودان، اریتره و مانند آن هم حضور داشتند، جشنواره غذا برای آنها بسیار جالب توجه بود.

در این مراسم ابتدا خانم آریولا، مسئول بین‌الملل دانشگاه در توضیحی از برنامه مذکور، از رایزنی فرهنگی ایران برای تدارک فستیوال غذایی تشکر و اظهار داشت: جمعی از دانشجویان ژاپنی که برای یک دوره شش ماهه به فیلیپین و این دانشگاه آمده اند ، هم ابراز علاقه نمودند در کنار غذاهای متنوع ایرانی ، غذای سوشی ژاپنی را هم ارائه کنند که ما استقبال کردیم و با توجه به اینکه دوره آنها نیز امروز به پایان میرسد ، از آنها تقدیر می نماییم و امیدواریم این حرکت توسعه یابد و دانشگاه بتواند در آینده نزدیک فستیوال غذای ملل را برگزار نماید تا دانشجویان با فرهنگ غذایی ملل مختلف آشنا شوند.

رئیس دانشگاه مانیم تیم ، هم  در سخنان خود ضمن تشکر از رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران ، به خاطره سفر دوسال پیش خود به ایران و شهر قزوین اشاره کرد که برای شرکت در یک سمینار بین المللی در دانشگاه آزاد قزوین انجام داده بود و سفر به ایران را بسیار خاطره انگیز و جذاب عنوان نمود و اظهار امیدواری کرد بین دانشگاه آدامسون و دانشگاههای ایران همکاری علمی صورت پذیرد.

مرتضی صبوری رایزن فرهنگی نیز در سخنانی ضمن تقدیر از ریاست دانشگاه که فرصت حضور رایزنی فرهنگی ایران را برای برگزاری جشنواره غذایی ایران دادند ، بیان کرد :حضور در دانشگاهها و در جمع دانشجویان از اولویتهای رایزنی فرهنگی ایران است و آن را فرصت مغتنمی برای آشنایی و تبادل نظر فرهنگی و علمی بین طرفین دانست و اظهار امیدواری نمود از طریق آشنایی با فضای متنوع فرهنگی ایران ، برنامه ها و همکاری گسترده علمی ، فرهنگی و هنری بین رایزنی فرهنگی و دانشگاه  تعریف و پیاده شود. رایزن فرهنگی کشورمان با تشریح ظرفیتهای فراوان علمی ،دانشگاهی ایران ، استفاده از این ظرفیت را برای همکاریهای دانشگاهی بین فیلیپین و ایران ، ارزشمند توصیف نمود.

 وی ابراز امیدواری کرد  مسئولین دانشگاه و دانشجویان از تناول غذاهای ایرانی که برای جشنواره تدارک دیده شده است و البته صرفا گوشه کوچکی از تنوع غذای ایرانی است ، لذت ببرند و بدانند که هرنقطه از سرزمین ایران دارای آداب و رسوم و تنوع غذایی خودش است که میتواند یک جشنواره بزرگ غذایی ایران را در فیلیپین به نمایش بگذارد .بعد از سخنرانی ها چند برنامه هنری از سوی دانشجویان اجرا و سپس از دانشجویان پذیرایی بعمل آمد.

گفتنی است قریب به اتفاق حاضرین از کیفیت و نوع غذاهای ارائه شده استقبال کردند و معاون دانشجویی دانشگاه پیشنهاد داد با توجه به تعداد قابل توجه دانشجویان مسلمان در دانشگاه که خواهان غذای حلال هستند، خوب است در صورت امکان ، غذای ایرانی هم در فهرست مجموعه غذای رستوران دانشگاه گنجانده شود.

لازم بذکر است دانشگاه آدامسون یک دانشگاه خصوصی و با قدمت قریب 90 سال زیرنظر کلیسای کاتولیک فعالیت می کند و با دارا بودن تنوع رشته های تحصیلی ، ازقریب ده هزار دانشجوی فیلیپینی و بعضا خارجی از جمله از قاره آفریقا و ملیتهای مسلمان برای تحصیل  برخوردار است.

انتهای پیام/م


١٠:٤٤ - 1398/12/01    /    شماره : ٧٤٥٨١٤    /    تعداد نمایش : ٣٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج