منو اصلی
اخبار > گسترش همکاری‌های دانشگاهی بين ايران و تايلند


  چاپ        ارسال به دوست

گسترش همکاری‌های دانشگاهی بين ايران و تايلند

در دیدار استاندار لوپبوری و رییس دانشگاه دولتی راجابات تپساتری، راه‌اندازی اتاق مطالعات ایران و روابط فرهنگی تاریخی دو کشور در جهت تقویت و گسترش همکاری‌های علمی دانشگاهی مورد توافق قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این دیدار که با شرکت اکرمی، جانشین سفیر و حسنخانی رایزن فرهنگی ایران باتفاق هیأت همراه صورت گرفت، مکان در نظر گرفته شده برای این اتاق در ساختمان کتابخانه دانشگاه مورد بازدید قرار گرفت. در این اتاق برخی آثار و منابع تاریخی ایران شناسی به زبانهای انگلیسی و تایی تشکیل گردآوری و در معرض دید قرار گرفته است.

مسئولین دانشگاه در نظر دارند این اتاق بعنوان مرکز و مرجعی برای استادان، دانشجویان و علاقمندان مطالعات ایران وتحقیق پیشینه مناسبات و روابط تاریخی ایران و تایلند تبدیل شده و زمینه را برای توسعه روابط در سایر بخشهای مورد علاقه دو کشور همچون گردشگری فراهم نمایند.

در این دیدار درمورد حمایت از تجهیز این اتاق به منابع و امکانات مطالعاتی و تحقیقاتی، برگزاری 335مین سالگرد روابط دو کشور که بر اساس اسناد تاریخی با اعزام نخستین سفیر حکومت صفوی به دربار شاه نارای در این شهر صورت گرفته، اعطای فرصت مطالعاتی به استادان ایرانشناس دانشگاه و متقابلاً حمایت از اعزام کارشناسان ایرانی(مورخان و باستانشناسان) به این شهر برای شناسایی آثار و ابنیه تاریخی باقیمانده از ادوار گذشته و تمهید مقدمات انعقاد تفاهم نامه خواهر خواندگی شهر لوپبوری با شهر تاریخی نیشابور گفتگو و تبادل نظر شد.

انتهای پیام/م


٠٨:٣٧ - 1398/12/01    /    شماره : ٧٤٥٨٠٧    /    تعداد نمایش : ٣٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج