منو اصلی
اخبار > مراسم اربعین شهداي مقاومت و چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب در اتریش


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور علی‌اکبر صالحی برگزار شد؛

مراسم اربعین شهداي مقاومت و چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب در اتریش

مراسم اربعین شهداي مقاومت و چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مقامات و ایرانیان مقیم اتریش توسط رایزنی فرهنگی ایران در وین در محل سالن ابن سینای این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مراسم علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی و کمالوندی سخنگوی این سازمان، حجت السلام محمود منتظری رییس مرکز اسلامی امام علی ع وین ، کاظم غریب آبادی سفیر ایران نزد نمایندگی سازمان ملل ، حمیدرضا مدد، کاردار سفارت ایران، و کارکنان نمایندگی‌های سیاسی ایران، به همراه جمعی از دانشجویان و ایرانیان مقیم و ... برگزار شد.

صالحی به بیان ابعاد اعتقادی و معرفتی سردار شهید قاسم سلیمانی پرداخت و با تاکید بر برجسته بودن اهمیت توکل الهی در مبانی اعتقادی این سردار شهید، به تشریح نقش برجسته ایشان در  سیاست خارجی ایران در آستانه بیداری اسلامی پرداخت.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: برخی رسانه های خودمان هم آن زمان می گفتند ما یک جنگ باخته را رویش سرمایه گذاری می کنیم و کمتر کسی فکر می کرد که در سوریه به جایی برسیم ، ولی شهید سلیمانی اعتقاد داشت که خداوند با ما است و دیدید که چطور ورق برگشت.

معاون رییس جمهور  درادامه سخنان خود افزود:یکی از معجزاتی که پس از شهادت سردار سلیمانی بود ، دوست و دشمن اقرار به بزرگی و انسانیت این مرد داشتند و حتی دشمنان آمریکایی ما و ژنرالهایشان می گفتند ایکاش سلیمانی متعلق به ما بود.

صالحی به نقل از یکی از مسئولین مذاکره کننده با دیگر کشورها در مورد سوریه گفت : هر وقت داعش به مرحله ای می رسید که از جایی عقب نشینی بکند ، عقب نشینی اش را مشروط می کرد به اینکه سردار سلیمانی تعهد بکند آزار و آسیبی به آنها نمی رسد . برای این کار نماینده سازمان ملل

واسطه می شد و سردار سلیمانی که بزرگترین دشمن داعش بود  در مقابل آنها هم با فتوت  و جوانمردانه  می ایستاد و بر اساس قول ایشان  کار انجام می شد.

در ادامه برنامه مجری برنامه شعری از تویسرکانی از ایرانیان مقیم اتریش که در رثای  شهادت سردار سلیمانی سروده بود را دکلمه کرد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

سخنران دیگر برنامه حجت السلام محمود منتظری رییس مرکز امام علی علیه السلام وین بود که با  اختصار به تشریح مناقب ایمانی سپهبد سلیمانی پرداخت و خون آن شهید بزرگوار را موجب زنده شدن روح انقلابی گری و مسبب تجدید حیات موج وحدت واسلامیت در جامعه دانست.

آخرین سخنران مراسم مهرداد آگاهی رایزن فرهنگی بود ،وی گفت:  امروز از روزهای مهمی است که معمار آن در پیروزی انقلاب  و تربیت شاگردانی بزرگ و موفق چون سردار سلیمانی، امام خمینی است.  

رایزن فرهنگی ایران درسوئد افزود:اگر بخواهیم کلمه شهید و شهادت را فقط طی دهساله پیروزی انقلاب تا ارتحال ایشان جمع اوری کنیم کتابی قطور می شود که شاگردانی چون سلیمانی و ابو مهدی مهندس و همرزمانشان از این استاد این مشی کار و زندگی ختم به شهادت را آموختند.

آگاهی گفت : علی رغم مشکلات و تنگناها این روح بزرگ حاج قاسم بود که بر بسیاری از مجالس خود نیز نظر دارد و توجه ایشان باعث میشودکه امروز با حضور بزرگان و مقامات در کنار ایرانیان و عراقیهای مقیم، اتریشی و افغانستانی این مجلس باشکوه برگزار شود .

مراسم با پخش کلیپ ها و تصاویری از زندگی و رشادت های سردار سپهبد قاسم سلیمانی در ساعت ساعت 21 به پایان رسید.

انتهای پیام/م

 

 


١٦:٤٤ - 1398/11/24    /    شماره : ٧٤٥٤٥٤    /    تعداد نمایش : ١٠٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج