منو اصلی
اخبار > جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سوریه برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور ایرانیان مقیم؛

جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سوریه برگزار شد

ایرانیان مقیم سوریه چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را با همکاری رایزنی فرهنگی كشورمان جشن گرفتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این مراسم با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در سالن اجتماعات امام خمینی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه با حضور خانوادگی ایرانیان مقیم برگزار شد.

در این مراسم، سید رضی واحدی، مدیر هیئت امنای انجمن ایرانیان مقیم ، حجت الاسلام غریب رضا نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سوریه ، آیتی کاردار سفارت و صالحی نیا رایزن فرهنگی سخنرانی کردند .

صالحی نیا رایزن فرهنگی در سخنان خود با ایرانیان مقیم ، برای ادامه همکاری و برگزاری برنامه های مشترک در مناسبت های دیگر اعلام آمادگی نمود .

 وی در ادامه افزود : انقلاب اسلامی در زمانی پیروز شد که اندیشه غالب در جهان ، دین را از دنیا جدا کرده و معتقد بود دین توانایی اداره جامعه را ندارد . انقلاب اسلامی با تأسیس جمهوری اسلامی ایران  ، نظام سیاسی منحصر به فردی را به دنیا عرضه نمود که دارای عالی ترین معیارهای دمکراسی می باشد و جامعه را در چارچوب قوانین و احکام دینی اداره می نماید و بدین ترتیب الگویی جدید در حکومتداری مبتنی بر دین و معنویت که در عین حال در پی پیشرفت و ترقی علمی و فناوری می باشد را به جهانیان عرضه نمود .

صالحی نیا در پایان ضمن گرامی داشت یاد شهدای انقلاب اسلامی به ویژه سردار شهید قاسم سلیمانی ، اظهار داشت علیرغم میل دشمنان ، ایرانیان سال به سال جشن پیروزی انقلاب اسلامی را تا تحقق همه اهداف انقلاب برپا خواهند داشت .   

سالن محل برگزاری برنامه با تابلوهای عکس های انقلاب مزین شده بود . همچنین نمایندگان رسانه ها ، برنامه را پوشش می دادند و در حاشیه برنامه با حاضرین مصاحبه کرد .

انتهای پیام/م


١٤:٤٥ - 1398/11/24    /    شماره : ٧٤٥٤٤٧    /    تعداد نمایش : ٧٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج