منو اصلی
اخبار > مبانی فرهنگ و برنامه‌ریزی فرهنگی از اسلام ناب و واقعیات ایران امروز در تايلند تشریح شد


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی رایزنی فرهنگی ایران؛

مبانی فرهنگ و برنامه‌ریزی فرهنگی از اسلام ناب و واقعیات ایران امروز در تايلند تشریح شد

مبانی و مفاهیم فرهنگ برای ارائه تصویر صحیح از اسلام ناب و واقعیات ایران امروز در عرصه فعالیت‌های فرهنگی هنری رایزنی فرهنگی ایران در تایلند تشریح شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسنخانی، رایزنی فرهنگی که بنا به دعوت دانشگاه سیریناخارین ویروت بانکوک بعنوان سخنران مدعو در نشست علمی آموزشی مدیریت امور فرهنگی ویژه دانشجویان مقطع دکتری دانشکده هنرهای زیبای این دانشگاه سخن می گفت، در ابتدا با طرح و بحث مفاهیم، عناصر و ویژگیهای فرهنگ، رسالت اصلی مدیریت و برنامه ریزی در این عرصه را تقویت باورهای دینی و معنوی و توجه به جایگاه و منزلت انسان دانسته و عامل تحولات رو به رشد و ارتقاء سازنده فرهنگ یک جامعه قلمداد کرد.

 وی افزود : دین و معنویت جان مایه باورها و اعتقادات و روح حاکم بر سنتها، آداب، آثار و محصولات فرهنگی است که نتایج فعالیت های فرهنگی و هنری را جلوه ومعنا بخشیده و دامنه کارآمدی و اثربخشی آنها را تضمین می کند.

حسنخانی در ادامه مبحث به تبیین برنامه های فرهنگی هنری رایزنی از این منظر پرداخته و تبیین و تصویر صحیح از اسلام ناب و واقعیات ایران امروز را از موضوعات محوری در برنامه ریزی فعالیت های رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در بانکوک عنوان کرد.

رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در تایلند سپس با ارائه تصاویر برخی فعالیت های فرهنگی هنری در زمینه های نمایشی و نمایشگاهی مصادیق اتخاذ رویکردهای برنامه ریزی فرهنگی را تشریح کرد.

وی درادامه همچنین با پخش تصاویری از فیلم بادیگاردکه در ایام دهه فجر سال گذشته همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بانکوک به نمایش درآمد، تحلیل ابعاد شخصیت اصلی این فیلم را مصداق رشد یافتگی شخصیت های برخاسته از فرهنگ اسلام ناب و نمونه تصویرگری سینمای انقلاب اسلامی ایران در این خصوص دانست.

حسنخانی در ادامه با اشاره به شخصیت شهید سلیمانی و سابقه درخشان وی در صف نخست مبارزه با گروه تروریستی داعش، رویداد ترور ایشان و تحولات و تبعات پس از آن که در ایران و سایر کشورها اتفاق افتاد را نماد بارز رسوایی اظهارات و عملکرد جنایت­آمیز آمریکا و نظام سلطه در قبال اسلام ناب و فرهنگ اسلامی ایرانی دانست. در خاتمه به پرسشها و ابهامات دانشجویان در این زمینه توضیح و پاسخ لازم داده شد.

انتهای پیام/م


٠٨:٤٥ - 1398/11/09    /    شماره : ٧٤٣٥٨٤    /    تعداد نمایش : ٣٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج