منو اصلی
اخبار > بازدید رایزن فرهنگی ایران از جلسه آزمون زبان فارسی دانشگاه بلگراد


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رایزن فرهنگی ایران از جلسه آزمون زبان فارسی دانشگاه بلگراد

شیرازی از جلسه آزمون پایان ترم زبان فارسی دانشگاه بلگراد بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‏‌های آموزشی زبان فارسی در این دانشگاه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهدی شیرازی، رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی در صربستان در این بازدید با تعدادی از دانشجویان و متصدیان برگزاری آزمون گفت‌وگو کرد و ضمن ابراز خرسندی از حضور پرتعداد دانشجویان علاقه‌مند به یادگیری زبان فارسی در این دانشگاه اظهار کرد: زبان فارسی به پشتوانه ادبیات غنی و تاریخ و فرهنگ و تمدن کهن ایران جذابیت ویژه‌ای برای دانشجویان دارد.

وی ادامه داد: علاقه‌مندی این تعداد دانشجو به یادگیری زبان فارسی موجب خرسندی و افتخار است و بهترین فرصت برای معرفی واقعیات امروز ایران اسلامی خواهد بود.

شیرازی در ادامه سخنان خود، افزود: رصد فعالیت‌های آموزشی زبان فارسی در بلگراد نشان می‌دهد هر ساله تعداد علاقه‌مندان به یادگیری بیشتر می‌شود؛ بی تردید برنامه‌ریزی مناسب، کار و تلاش مستمر، ایجاد انگیزه و علاقه و به کارگیری شیوه‌های متنوع و مبتکرانه آموزش مهمترین دلایل این رشد است.

برگزاری کارگاه آموزش خوشنویسی و نمایش فیلم‌های ایرانی ویژه دهه فجر

وی با حضور در مرکز مطالعات فارسی دانشگاه بلگراد از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و آموزشی جدید در ایام‌الله دهه مبارک فجر از جمله کارگاه آموزش خوشنویسی و نمایش فیلم‌های ایرانی برای دانشجویان در این مرکز خبر داد.

در جریان این بازید، سعید صفری، مدرس زبان فارسی توضیحاتی درباره برگزاری آزمون و فعالیت‎های آموزشی ارایه داد و گفت: مطابق آمار، واحد انتخابی زبان فارسی در دانشگاه بلگراد در رقابت با 36 زبان، پس از زبان انگلیسی بیشترین مخاطب را دارد و مهترین عامل افزایش هرساله تعداد فارسی‌آموزان، توصیه دانشجویان به یکدیگر برای انتخاب این واحد درسی است.

وی با اشاره به برنامه‌های ارتقاء سطح آموزشی زبان فارسی در این دانشگاه، تدریس واحد فارسی برای دوره چهار ساله رشته کتابداری و دو واحد آموزشی فرهنگ و تاریخ ایران در دورۀ کارشناسی ارشد را از جمله فعالیت‌های جاری برشمرد.

صفری اظهار امیدواری کرد که با حمایت رایزنی فرهنگی و نمایندگی بنیاد سعدی، برنامه‌های آموزشی و فرهنگی زبان فارسی در این دانشگاه استمرار یابد.

انتهای پیام/ص


١٥:٢٥ - 1398/11/08    /    شماره : ٧٤٣٥٧٣    /    تعداد نمایش : ٩٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج