منو اصلی
اخبار > تبعیت از ولایت فقیه و بصیرت ملت ایران ستودنی است


  چاپ        ارسال به دوست

پادشاه سنتی اوگاندا:

تبعیت از ولایت فقیه و بصیرت ملت ایران ستودنی است

جون سی . وایابیره در دیدار با رایزن فرهنگی کشورمان در اوگاندا، تبعیت و پیروی از رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر توطئه‌های دشمنان را ستود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جون سی . وایابیره، پادشاه سنتی مناطق بوگ وِری اوگاندا (Bugweri kingdom Ikumbania JB Weyabire) به همراه نخست وزیر و هیأت همراه از جمله وزیر امور اسلامی، قاضی شرعی، امام جمعه و تعدادی از شخصیت‌های دولت اوگاندا، به منظور تعمیق روابط و بهره‌مندی از تجارب فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران با محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان در کامپالا دیدار کردند.

جون سی . وایابیره در سخنان خود، گفت: فرهنگ اطاعت و پیروی از رهبری حکیم و مقاوم و ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه‌های دشمنان، دو ویژگی ملت ایران است آن‌ها را می‌ستایم، لذا اعتقاد دارم که جمهوری اسلامی ایران با داشتن این دو ویژگی بر دشمنان خود قطعا پیروز شده و به اهداف عالیه خود خواهد رسید.

پادشاه سنتی بوگ وِری اوگاندا خواستار تعامل و اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی و دینی بین دو کشور شد و گفت: لازم است با همکاری رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا، کارگاه‌های آموزشی برای امام‌های جمعه و جماعات، قاضی‌های شرعی، معلم‌ها و هنرمندان مناطق تحت پوشش سلطنتی خود برگزار شود.

کیلیا بدرو، نخست وزیر و وزیر امور دینی و آموزشی پادشاهی سنتی بوگ وری اوگاندا همچنین، خواستار همکاری رایزنی فرهنگی ایران برای تعمیر و ساخت مدرسه، مسجد، کتابخانه و تجهیز آن به قرآن مجید و کتاب، اعزام هنرمند و دانشجو اوگاندایی به دانشگاه‌های ایران، تبادل صاحبان حرفه و تخصص به ایران برای آموزش حرفه و فن و ... شد.

تعمیق و تحکیم مناسبات فرهنگی بین ایران و اوگاندا

قزلسفلی هم در سخنانی، با اشاره به وجود مشترکات فراوانی بین فرهنگ و هنر جمهوری اسلامی ایران و اوگاندا، فهرستی از برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان ارایه داد.

رایزن فرهنگی کشورمان در اوگاندا همچنین، گفت: رایزنی فرهنگی ایران از هر نوع برنامه و فعالیت فرهنگی، هنری و دانشگاهی که موجب شکوفایی استعدادهای جوانان، استقرار ارزش‌های انسانی، دینی، معنوی و بصیرت در جامعه اوگاندا و تعمیق و تحکیم مناسبات دو کشور شود، استقبال می‌کند.

انتهای پیام/ص


١٤:٠٢ - 1398/11/08    /    شماره : ٧٤٣٥٦٨    /    تعداد نمایش : ٨٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج