منو اصلی
اخبار > سبک زندگی و تنوع سفره ایرانی ـ اسلامی در ژاپن معرفی مي‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

در قالب کتاب فرهنگ ملل؛

سبک زندگی و تنوع سفره ایرانی ـ اسلامی در ژاپن معرفی مي‌شود

در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با مسئولان انتشارات داییچی مقرر شد مطالب مربوط به سبک زندگی و تنوع سفره ایرانی ـ اسلامی در قالب کتاب فرهنگ ملل در ژاپن جمع‌آوری و منتشر شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن با مسئولان انتشارات داییچی دیدار و در خصوص معرفی فرهنگ و سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی گفت‌وگو کردند.

همچنین، مقرر شد تا در قالب کتاب فرهنگ ملل در خصوص تنوع غذایی و سفره ایرانی ـ اسلامی مطالب مورد نظر جمع‌آوری و منتشر شود.

دیوسالار با اشاره به سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی با پشتوانه ده هزار ساله فرهنگی، تمدنی، دینی و تاریخی که تمام جنبه‌های زندگی ایرانیان را تحت تأثیر قرار داده است، به تنوع اقلیمی و جغرافیایی ایران اشاره کرد.

وی در ادامه، گفت: ایران دارای اقلیمی بسیار متنوع اعم از گرمسیر، سردسیر، بیابانی، دریایی، دشتی، کوهستانی و ... است که این وضعیت و تنوع در نحوه زندگی و از همه مهم تر سبک غذایی و سفره ایرانی تأثیر داشته و نهایتا تنوع شگفت‌انگیزی را ایجاد کرده است.

دیوسالار به نقش دین و دیدگاه‌های مذهبی مردم در خصوص غذا و مصرف غذایی و آیین‌ها و رسوم متنوع و بی‌نظیر مرتبط با آن پرداخت و توضیحات لازم را ارائه کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

میکا تنما هم در باره فعالیت‌ها و اقدامات مرتبط با معرفی فرهنگ و تمدن کشورهای مختلف از سوی انتشارات داییچی مواردی را مطرح و با توجه به موضوعات ارائه شده، مقرر شد تا در قالب کتاب فرهنگ ملل و سبک غذایی کشورها، مطالب مرتبط با سفره ایرانی - اسلامی نیز معرفی شود.

انتهای پیام/ص

 


٠٨:٠٥ - 1398/11/08    /    شماره : ٧٤٣٥٣١    /    تعداد نمایش : ٢٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج