منو اصلی
اخبار > چهارمین کنفرانس «گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارتدکس» برگزار مي‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

در گرجستان؛

چهارمین کنفرانس «گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارتدکس» برگزار مي‌شود

چهارمین کنفرانس بین‌المللی «گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارتدکس» (14 اسفندماه) در گرجستان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با پرفسور سرگو واردوسانیدزه، ريیس دانشگاه گرجی به نام آندره مقدس پاتریاکی گرجستان در محل دفتر ريیس دانشگاه دیدار کرد.

طرفین در زمینه برگزاری چهارمین کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارتدکس گرجستان که روز چهارشنبه 14 اسفندماه سال جاري در گرجستان برگزار می‌شود، تبادل نظر کردند.

در این دیدار، مصطفوی ضمن تشکر از ریاست دانشگاه برای همکاری مشترک مستمر با رایزنی فرهنگی، با اشاره به جلسات هماهنگی انجام شده با قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران ، گیورگی زویادزاده ، رئیس آکادمی مذهبی مسیحیت ارتدکس گرجستان و دبیر اجرایی بنیاد بین المللی اسقف اعظم گرجستان به نمایندگی ازکلیسای مسحیت ارتدکس گرجستان و زازا واشاکمادزه مشاور نخست وزیر و رئیس آژانس دولتی امور دینی گرجستان درخصوص برگزاری چهارمین دور از گفتگوهای اسلام و مسحیت ارتدکس گرجستان در این دانشگاه، به تشریح اهمیت برگزاری نشست گفتگوهای دینی میان ایران وگرجستان پرداخت.

درادامه پروفسورسرگو واردوسانیدزه رئیس دانشگاه گرجی به نام آندره مقدس پاتریاکی نیز ضمن خیرمقدم به رایزن فرهنگی و اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی کشورگرجستان و ایران، از برگزاری این کنفرانس در راستای تقویت و تحکیم روابط فرهنگی و دینی دو ملت استقبال کرد .

درادامه طرفین درخصوص پیشینه نشست های قبلی برگزارشده،تاريخ برگزاری و محورهاي پیشنهادی کنفرانس،تعداد و نوع شركت كنندگان داخلی وخارجي، دعوت از شخصیت ها و نمایندگان ادیان مختلف گرجستان،تعداد سخنرانان کنفرانس و... در دوکشور گفتگو و تبادل نظرکردند.

انتهای پیام/م


١٤:٢٣ - 1398/11/04    /    شماره : ٧٤٣٣٨٥    /    تعداد نمایش : ٤١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج