منو اصلی
اخبار > توسعه همکاری‌های سینمایی و تئاتری ايران و گرجستان


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه همکاری‌های سینمایی و تئاتری ايران و گرجستان

همکاری‌های مشترک سینمایی و تئاتری بين دانشگاه تئاتر و سینمای گرجستان و مراکز سینمایی و تئاتری ايران توسعه مي‌يابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حميد مصطفوي، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان در راستای گسترش و تعمیق همکاری‌‌های سینمایی و تئاتری بین ایران و گرجستان با اُتار لیتانیشویلی، ريیس دانشکده فیلم و تلویزیون دانشگاه تئاتر و سینمای این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

این دیدار که در محل رایزنی فرهنگی كشورمان در گرجستان انجام شد، خانم گولیکومامولاشویلی، ایرانشناس و استاد دانشگاه تئاتر و سینمای گرجستان و خانم تینی خوتسیشویلی، مسئول پروژه‌های بین‌المللی دانشگاه نیز، حضور داشتند.

مصطفوی با تشریح دستاوردها و ظرفیت‌های همکاری در حوزه سینما و تئاتر، گسترش مراودات و مبادلات فرهنگی و هنری میان دو کشور ایران و گرجستان مهم و ضروری دانست.

اُتار لیتانیشویلی هم در سخناني، ضمن ابراز علاقه‌مندی خویش به کشور، فرهنگ و هنر ایران، گزارشی از وضعیت سینما و تئاتر و جایگاه دانشگاه تئاتر و سینمایی گرجستان به عنوان قدیمی ترین دانشگاه گرجستان ارائه کرد و بر برقراری و توسعه همکاری‌های سینمایی و تئاتری با کشور ایران تأکید کرد.

ريیس دانشکده فیلم و تلویزیون دانشگاه تئاتر و سینمای گرجستان خواستار همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای اجرایی شدن برنامه‌های مورد توافق شد؛ همچنین در گام اول برگزاری کارگاه آموزشی فیلمنامه نویسی توسط یک استاد ایرانی برای دانشجویان دانشگاه سینما و تئاتر را بسیار مهم و ضروری دانست.

در ادامه طرفین پس از تبادل نظر درخصوص همکاری‌های مشترک آمادگی خود را برای انعقاد تفاهمنامه همکاری‌ میان دانشگاه و مراکز سینمایی و تئاتری دو کشور، برگزاری هفته‌های فیلم، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و تبادل گروه‌های هنری در حوزه سینما و تئاتر اعلام کردند.

گفتنی است؛ این دانشگاه در سال 1939 در تفلیس افتتاح شده است ، دانشگاه تئاتر و سینما گرجستان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های قفقاز و کشور گرجستان است.  فعالیت این دانشگاه صرفاً به هنرهای تجسمی و نمایشی اختصاص دارد. دانشجویان این دانشگاه در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند.

انتهای پیام/م


١١:٤١ - 1398/11/04    /    شماره : ٧٤٣٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج