منو اصلی
اخبار > انتشار مقاله رایزن فرهنگی ايران در روزنامه «تشرین» سوریه


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار مقاله رایزن فرهنگی ايران در روزنامه «تشرین» سوریه

روزنامه تشرین سوریه مقاله «العام الجدید عام التحول الی الافضل» (سال نو، سال تحول به وضعیتی بهتر) به قلم ابوالفضل صالحی‌نیا به مناسبت حلول سال جدید میلادی منتشر كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزن فرهنگی كشورمان در سوريه در این مقاله که قبل از شهادت سردار شهید سلیمانی نوشته شده بود و با تأخیر به چاپ رسید ، دعای ایرانیان در لحظه تحویل سال هجری شمسی را مطرح می نماید و تأکید می کند این دعا لسان حال همه کسانی می باشد که در سراسر جهان حلول سال نو را طبق تقویم خود جشن می گیرند چون همه انسان ها از هر دین و آیینی و طبق هر تقویمی، آرزو دارند سال پیش رو سال بهتری برای آن ها باشد .

 حال این پرسش مطرح می شود که اگر همه به دنبال حال بهتر و وضع بهتر هستند پس چرا این همه ویرانی و بیچارگی در دنیا دیده می شود . مشکل در طلب حال و وضع بهتر نیست بلکه در تشویه و تحریف معنای حال بهتر از سوی اقلیتی حاکم بر سیاست و رسانه و تبلیغات می باشد که حال بهتر آن ها از طریق قتل و نابودی و مصادره استقلال دیگران حاصل می شود و این به دلیل دور شدن از اصول اخلاقی و انسانی است که همه ادیان و شرایع و فرهنگ ها آن ها را به رسمیت می شناسند .

رایزن فرهنگی سپس به بررسی وضعیت مسلمانان و جامعه اسلامی پرداخته و با ذکر آیاتی از قرآن مجید که پیامبر اکرم (ص) را الگو معرفی و صفات اخلاقی ایشان را می شمارند  ، این پرسش را مطرح می کند که آیا مسلمانان می توانند مدعی شوند از پیامبر اکرم (ص) پیروی می کنند و به سیره و اخلاق ایشان اقتدا می نمایند؟ حال و روز کنونی جوامع اسلامی که شاهد تفرقه و اختلاف و توطئه برخی کشورهای اسلامی علیه کشورهای اسلامی دیگر و صرف هزینه ها برای ویرانی بعضی کشورها هستیم  مانند آنچه در لیبی ، یمن ، عراق و سوریه جریان دارد ، نشان می دهد نه تنها نمی توانیم چنین ادعایی بکنیم بلکه با اعمال و اقداماتمان به ادیان الهی و انبیاء عظام اهانت نموده ایم . رایزن فرهنگی مشکل را نه در کمبود منابع و مراجع بلکه در عدم التزام عملی به تعالیم و توصیه ها و سیره رسول اکرم (ص) در زندگی فردی ، خانوادگی و اجتماعی می داند .

ابوالفضل صالحی نیا در بخش دوم مقاله خود به تهاجم آمریکا به پایگاه حشد شعبی در مرز عراق و سوریه در ابتدای سال نو مسیحی می پردازد و این اقدام را از نظر انتخاب زمان و مکان به هدف جلوگیری از اتصال زمینی کشورهای محور مقاومت می داند . اتصالی که زمینه ساز شکل گیری بلوک سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی قوی و تأثیرگذار در منطقه خواهد بود و مهندس این اتصال سرادر شهید قاسم سلیمانی بود که با آزاد سازی منطقه مرزی سوریه و عراق در گذرگاه البوکمال - القائم مانع از گسترش حضور نظامیان آمریکایی از پایگاه اشغالی التنف به سمت شمال شرق سوریه شد .

رایزن فرهنگی در پایان مقاله تأکید نموده است هر کس در مورد شهید سلیمانی مطالعه کند و او و همراهانش ، رهبران مقاومت را بشناسد ، خواهد فهمید که خون آن ها درخت مقاومت را آبیاری می نماید و منجر به پیروزی نهایی در آینده نزدیک خواهد شد .      

این مقاله بر روی سایت اینترنتی روزنامه تشرین و همچنین صفحه فیسبوک رایزنی فرهنگی در آدرس های زیر قابل مشاهده می باشد :    

 

http://tishreen.news.sy/wp-content/uploads/2020/01/23-1-13715.pdf

https://www.facebook.com/pg/thaqafa.is/posts/?ref=page_internal

انتهای پیام/م

 


٠٩:١٥ - 1398/11/04    /    شماره : ٧٤٣٣٧٠    /    تعداد نمایش : ٢٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج