منو اصلی
اخبار > دانشگاه یلدیز تکنیک استانبول خواستار راه‌اندازی کلاس‌های زبان فارسی شد


  چاپ        ارسال به دوست

دانشگاه یلدیز تکنیک استانبول خواستار راه‌اندازی کلاس‌های زبان فارسی شد

محمت اهلاتجی اوغلو با اشاره به علاقه‌مندی دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه یلدیز تکنیک استانبول به فراگیری زبان فارسی، خواستار راه‌اندازی کلاس‌های آموزش زبان فارسی در این دانشگاه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول به منظور توسعه روابط دانشگاهی و ادبی با محمت اهلاتجی اوغلو، رییس دانشکده ادبیات دانشگاه یلدیز تکنیک استانبول و استادان این دانشکده، دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمت اهلاتجی اوغلو در سخنانی، گفت: ما علاقه‌مند به همکاری با دانشگاه‌های ایران هستیم. فراهم شدن زمینه حضور استادان و دانشجویان دانشگاه یلدیز تکنیک برای تحقیق و پژوهش در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی ایران مفید خواهد بود.

رییس دانشکده ادبیات دانشگاه یلدیز تکنیک استانبول افزود: در گذشته نیز، دوره‌های آموزش زبان فارسی برای دانشجویان و علاقه‌مندان به فراگیری زبان فارسی در این دانشگاه برگزار می‌شد که اکنون مایلیم مجددا کلاس‌های آموزش زبان فارسی در این دانشکده برگزار شود.

تأمین کتاب‌های ادبی و تاریخی اتاق ایران دانشگاه یلدیز تکنیک استانبول

مقتدری هم در سخنانی، با استقبال از توسعه و گسترش همکاری‌های دانشگاه یلدیز تکنیک استانبول با دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: نخستین مرحله برای همکار‌ی‌های رسمی با دانشگاه‌های ایران تهیه متن تفاهمنامه همکاری با دانشگاه‌های ایران و ارسال پیشنهاد جهت امضا آن است.

وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول آمادگی این نمایندگی را برای پیگیری و ایجاد ارتباط و همکاری با دانشگاه‌های ایران اعلام کرد و پیشنهاد برگزاری نشست‌های مشترک علمی و ادبی و بزرگداشت مشاهیر زبان و ادب فارسی همچون بزرگداشت روز سعدی و حافظ از سوی وابسته فرهنگی ایران را داد.

این دیدار با بازدید از اتاق ایران (اتاق سعدی شیرازی) این دانشکده به پایان رسید و مقرر شد نسبت  به تأمین برخی از منابع مرجع و کتاب‌های ادبی و تاریخی از سوی وابستگی فرهنگی ایران در استانبول اقدام شود.

انتهای پیام/ص


١٤:٠٣ - 1398/11/02    /    شماره : ٧٤٣٣٠٥    /    تعداد نمایش : ١٢٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج