منو اصلی
اخبار > برنامه‌های فرهنگی و هنری در کراچی اجرا می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری خانه فرهنگ ایران؛

برنامه‌های فرهنگی و هنری در کراچی اجرا می‌شود

برنامه‌های فرهنگی و هنری شامل برگزاری همایش‌ها، نمایش فیلم‌های ایرانی، حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی و انتشار کتاب‌های زبان فارسی با همکاری خانه فرهنگ ایران در دانشگاه کراچی اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شهلا سلیم نوری، رییس بخش فارسی دانشگاه کراچی به همراه رمضان بامری، محمد نذیر و فائزه زهرامیرزا، از اعضای هیأت علمی این دانشگاه با هدف بررسی مسائل زبان فارسی و توسعه روابط دوجانبه فرهنگی، علمی و ادبی با حضور در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کراچی با بهرام کیان، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در کراچی دیدار کردند.

نوری در سخنانی، افزود: شهادت غمناک سپهبد قاسم سلیمانی و همراهانشان نه تنها برای ملت ایران بلکه برای جهان اسلام به ویژه برای مردم پاکستان سانحه و خسارت بزرگی بوده است.

رییس بخش فارسی دانشگاه کراچی از حمایت خانه فرهنگ ایران برای گسترش زبان فارسی در کراچی تشکر و قدردانی کرد و گفت: حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی و انتشار کتاب‌های مرتبط با زبان و ادبیات فارسی که توسط اساتید تألیف می‌شود از برنامه‌های مورد نیاز این دانشگاه است.

مشارکت فعال بخش فارسی دانشگاه کراچی در کنفرانس‌ها، سمینارها و همایش‌ها در ایران، پیگیری اعطای کمک هزینه تحصیلی و بورسیه‌ها به منظور تشویق دانشجویان برای انتخاب رشته زبان فارسی خانه فرهنگ ایران و اعلام عناوین کتاب در حوزه زبان و ادبیات فارسی برای چاپ توسط دانشگاه کراچی از جمله مواردی بود که در این دیدار مطرح شد.

همچنین، بر لزوم همکاری بخش فارسی در اجرای سایر برنامه‌های فرهنگی و هنری با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه همچون نمایش فیلم‌های ایرانی، اجرای موسیقی ایرانی و معرفی فرهنگ دو کشور در محل دانشگاه کراچی تأکید شد.

انتهای پیام/ص

 


١٣:٠٣ - 1398/10/28    /    شماره : ٧٤٣٠٩٥    /    تعداد نمایش : ٥٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج