منو اصلی
اخبار > توسعه برنامه‌های علمی و دانشگاهی بین ایران و ترکمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه برنامه‌های علمی و دانشگاهی بین ایران و ترکمنستان

در دیدار سرپرست رايزنی فرهنگی ایران در تركمنستان با ریيس گروه زبان و ادبيات فارسی دانشگاه مختوم قلی تركمنستان بر ضرورت توسعه برنامه‌های علمی و دانشگاهی بین دو کشور تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجید کامرانی، سرپرست رايزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در تركمنستان با ولی داد نظراف، ریيس گروه زبان و ادبيات فارسی دانشگاه مختوم قلی تركمنستان دیدار و پیرامون همکاری‌های مختلف در حوزه زبان و ادبیات فارسی گفت‌وگو كرد.

کامرانی در سخنانی، آمادگی رايزنی فرهنگي کشورمان را برای هرگونه همكاری با دانشگاه مختوم قلی تركمنستان اعلام کرد.

سرپرست رايزنی فرهنگی کشورمان بر اجراي كامل موافتنامه‌ها، تفاهمنامه‌ها و برنامه‌هاي مبادله شده بين مراكز علمي و فرهنگي دو كشور تأکید کرد.

وی همچنین، حوزه‌هاي مشترك كاري را به شرح برگزاري نشست‌هاي مشترك كاري بين رايزني و دانشگده شرق‌شناسي دانشگاه مختوم قلي تركمنستان، اعزام استاد زبان و ادبيات ‌فارسي ازسوي ايران براي ارتقاء سطح آموزش در اين دانشگاه، ايجاد كارگروه تحقيق و مطالعه مشترك براي بازبينی و ارتقاء متون آموزشي و روش‌هاي نوين تدريس در اين دانشگاه و مبادله گروه‌هاي دانشجویي زبان و ادبيات ‌فارسي براي تجربه‌آموزي و دانش‌افزایي تبیین کرد.

گفتنی است؛ رشته زبان و ادبيات فارسي در دانشگاه مختوم قلي تركمنستان در ذيل دانشكده شرقشناسي و زبان‌هاي خارجي در اين دانشگاه فعاليت دارد و همه ساله 10 الي 12 نفر از طريق كنكور سراسري اقدام به پذيرش دانشجو مي‌كند و در حال حاضر 50 نفر در اين رشته در اين دانشگاه در سطح ليسانس مشغول به تحصيل هستند.

انتهای پیام/ص

 


١٢:٠٦ - 1398/10/28    /    شماره : ٧٤٣٠٩٢    /    تعداد نمایش : ٥٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج