منو اصلی
اخبار > بررسی جبهه مقاومت و شهادت سردار سلیمانی در لبنان


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی جبهه مقاومت و شهادت سردار سلیمانی در لبنان

جبهه مقاومت و شهادت سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور انديشمندان و فرهيختگان در لبنان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، انجمن انديشه عربی، نشستی پيرامون شهادت سردار سليمانی و همرزمان شهیدش با حضور عباس خامه‌یار، رايزن فرهنگی كشورمان و منير شفيق، پژوهشگر و انديشمند فلسطينی و برخی از انديشمندان و فرهيختگان در سالن شهرداری غبيری برگزار کرد.

منير شفيق در سخنانی، به ابعاد اقدام تروريستی آمريكا در به شهادت رساندن سردار سليمانی و ابومهدی المهندس اشاره کرد و پاسخ ايران را قاطع دانست و گفت: در گذشته رژيم صهيونيستی تنها كشوری بود كه می‌توانست تمام كشورهای خاورميانه را هدف قرار دهد، اما در حال حاضر اين معادله برهم ريخته و اين رژيم تنها قدرت منطقه به شمار نمی‌رود، بلكه وجودش نيز مورد تهديد قرار گرفته است و اين امر خود نوعی تغييری تاريخی پس از جنگ جهانی اول است.

اين پژوهشگر فلسطينی افزود: آن چيزی كه آمريكایي‌ها درباره ايران نتوانستند درك كنند موضوعی بود كه امام خمينی(ره) در قبال اسرائيل به عنوان غده سرطانی تأکید کرد و امام خامنه‌ای نيز همين راه را دنبال كردند و هم اكنون شاهد اين هستيم كه تمام موشك‌های ايران به سمت اين رژيم نشانه رفته است.

منير شفيق خاطرنشان كرد: اگر ايران در اين رويارويی پيروز شود، چهره منطقه بلكه كل جهان تغيير می‌یابد.

خامه‌يار، رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان با تشكر از ابراز همدردی حاضران نسبت به شهادت سردار سليمانی گفت: وداع تاريخی و بی‌نظير مردم ايران با سردار سلیمانی، نشان داد كه اين شهيد عزيز نزد مردم از جايگاه بسيار والايی برخوردار بود.

وی ادامه داد: اشك‌هايی كه جاری شد و احساسات عمومی كه ابراز شد و نگاهها و شخصيت‌هايی كه در اين تشييع ميليونی حضور يافتند، مفهوم سردار دلها و سردار عشق را بيان می‌كند.

خامه‌يار حضور ميليونی جمعيت حاضر در تشييع سپهبد سليمانی را با عنوان انقلاب دوم پس از انقلاب 57 توصيف كرد.

وی با پرداختن به موضوع قدرت نرم و قدرت سخت، به قدرت هوشمند سردار سليمانی اشاره كرد و گفت: همين قدرت او بود كه ما در سوريه، عراق، لبنان، يمن و ديگر اماكن شاهد آن بوديم و قدرت نرم او بر ملت ما اين چنين تأثيری بر جای گذاشت، همان گونه كه قدرت سخت او دشمنان را پراكنده و متزلزل ساخت و شهادت او باعث شد كه برای نخستين بار پس از جنگ جهانی دوم، كسی جرأت كند تا به پايگاه‌های آمريكا در جهان حمله كند و به آنها ضربه وارد كند.

عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی ایران در لبنان در مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در تالار شهرداري حارة صیدا، با تشکر از ابراز همدردی مردم سراسر لبنان گفت: با شهادت سردار سلیمانی به یکپارچگی و وحدت میان مردم ایران با گرایش‌های مختلف  عينيت بخشيد و ایران اسلامي با تمام قامت به احترام و به نشانه تعظیم به این شخصیت بزرگ برخاست.

همچنین، در مراسمی دیگر که با حضور طلاب و دانشجویان لبنانی و خارجی و برخی شخصیت‌های مذهبی در حوزه حضرت زهرا و جامعة المصطفی، برگزار شد اظهار کرد: سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی سال‌ها در کوه و دشت و صحرا درپی شهادت و عاشق آن بود و دنیا را با تمام زرق و برق هایش آن رها کرده و به سوی معشوق شتافت، از اين رو از سوي مردم ايران، سردار عشق نام گرفت.

در ادامه این مراسم، سیدعبدالصاحب موسوی واعظ شهير ايراني و شیخ ماهر حمود، دبیرکل علمای مقاومت به ایراد سخنرانی پرداختند. 

از دیگر رویدادهای این ایام در لبنان، مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم در مسجد جامع شهر کفرصیر از توابع نبطیه بود. رایزن فرهنگی کشورمان سخنران اصلی آن مجلس بود.

وی ضمن تشکر از همدردی مردم جنوب لبنان گفت: با شهادت سردار سلیمانی چهره جدیدی به انقلابیون جهان افزوده شد و شاید چهره او شخصیت‌های بسیاری که پیش از او معروف بودند را به فراموشی خواهد سپرد.

انتهای پیام/ص


١٣:١٩ - 1398/10/24    /    شماره : ٧٤٢٨٣٢    /    تعداد نمایش : ٩٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج