منو اصلی
اخبار > مؤسسه بین‌المللی الهدی؛ پُل ارتباطی ناشران ایرانی و خارجی


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل پژوهش انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی تأکید کرد:

مؤسسه بین‌المللی الهدی؛ پُل ارتباطی ناشران ایرانی و خارجی

زینب پاپی در دیدار مديرعامل مؤسسه بین‌المللی الهدی گفت: منشورات و آثار مرجعی که توسط کتابخانه ملی تولید شده، ظرفیت مناسبی است كه مؤسسه الهدی نیز می‌تواند پُل ارتباطی بین ناشران ایرانی و مراکز فرهنگی خارج از کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام محمد اسدی‌موحد، مديرعامل مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی با زینب پاپی، مدیرکل پژوهش و آموزش، یوسف امیری، رییس اداره نشر منابع کتابی و غیرکتابی و علی صادق‌زاده، کارشناس و پژوهشگر اداره‌کل پژوهش و آموزش انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی دیدار کرد.

حجت‌الاسلام اسدی‌موحد در این دیدار، با معرفی منشورات و فعالیت‌های الهدی خصوصاً ظرفیت‌های این مؤسسه در عرصه بین‌المللی با توجه به حضور نمايندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیش از 60 کشور جهان، اظهار امیدواری کرد که با آشنایی بیشتر از ظرفیت‌ها و امکانات کتابخانه ملی می‌توان در جهت ترویج فرهنگ اسلامی ـ ايرانی و مقابله با ایران‌هراسی گام برداریم.

مديرعامل مؤسسه بین‌المللی الهدی اظهار کرد: لازم است لیست منشورات و کتاب‌های مرجع (به همراه معرفی آثار) در اختیار مؤسسه الهدی قرار گیرد، چراکه با توجه به حضور رايزنان و  مراکز فرهنگی در خارج از کشور و محوریت انتشارات بین‌المللی الهدی در ارتباط‌گیری با نمایندگی‌های فرهنگی، مؤسسه ظرفیت منحصر به‌ فردی در معرفی و عرضه آثار تولید شده به خارج از کشور را دارد.

مؤسسه الهدی؛ پُل ارتباطی بین انتشارات ایران و مراکز فرهنگی خارج از کشور

پاپی در سخنانی، گفت: شناخت ظرفیت‌های طرفین گام مبارکی است و توان توسعه فعالیت فرهنگی در سطح بین‌الملل را افزایش خواهد داد.

مدیرکل پژوهش و آموزش انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی افزود: منشورات و آثار مرجعی که توسط کتابخانه ملی تولید شده، ظرفیت مناسب و مطلوبی برای استفاده رایزنی‌های فرهنگی و کتابخانه‌های ملی کشورها را فراهم کرده است كه مؤسسه الهدی نیز می‌تواند حلقه وصل و پُل ارتباطی ناشران ایرانی و مراکز فرهنگی خارج از کشور باشد.

در ادامه این نشست، طرفین ضمن تبیین راهبردها و اهداف مشترک درباره گسترش زمینه‌های همکاری و همفکری و تدوین راهکارهای عملی پرداختند.

گفتنی است؛ هم‌افزایی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی با سازمان اسناد و کتابخانه ملی در عرصه امور فرهنگی،‌ هنری و انتشاراتی، هم اندیشی فرهنگی و بررسی زمینه‌های همکاری مشترک از جمله اهداف برگزاری این دیدار بود.

انتهای پیام/ص

 


١٢:٠٠ - 1398/09/19    /    شماره : ٧٣٩٦٧٨    /    تعداد نمایش : ٩٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج