منو اصلی
اخبار > انتشار کتاب «گفت‌وگوهای سازنده در حوزه دین و دموکراسی» در بیشکک


  چاپ        ارسال به دوست

انتشار کتاب «گفت‌وگوهای سازنده در حوزه دین و دموکراسی» در بیشکک

«گفت‌وگوهای سازنده در حوزه دین و دموکراسی» در قرقیزستان منتشر شد. مسأله اسلام‌هراسی، آداب و رسوم وحدت در قرقیزستان و ... از مباحث مهم این کتاب است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، بنیاد توسعه فرهنگ معنوی «ایمان» در چارچوب طرح پژوهشی «گفت‌وگوهای سازنده در حوزه دین و دموکراسی» با مشارکت مژسسه InternationalAlert و با مساعدت مالی اتحادیه اروپا نتایج این تحقیق را در قالب کتابی با همین عنوان در 113 صفحه در بیشکک منتشر کرده است.

در این کتاب موضوعاتی همچون اسلام هراسی واقعی و تخیلی در بیشکک، دلایل، انواع و عوامل اسلام هراسی، عوامل برداشتی که شهروندان بیشکک از دین اسلام دارند، دیدگاه‌های مسلمانان متدین قرقیزستان در خصوص وضعیت اسلام در این کشور، ارزش‌های ملی قرقیزی به عنوان عامل هویت ساز، زبان‌های دولتی و رسمی، آداب و رسومی که باعث وحدت و همبستگی مردم قرقیزستان می‌شود، نقش رسانه‌های گروهی در انعکاس مسایل دینی و ایجاد گفت‌وگوهای سازنده در حوزه دین و دموکراسی، تأثیرگذاری مراکز دینی در تصمیم گیری ارگان‌های مدیریت‌های محلی قرقیزستان با تاکید بر استان‌های چوی و تلاس این کشور و سایر موضوعات بررسی شده است.

این خبر را بخش پژوهش‌های رایزنی فرهنگی ایران در قرقیزستان برای خبرگزاری ایبنا ارسال کرده است.

انتهای پیام/م


١٣:٣٨ - 1398/09/19    /    شماره : ٧٣٩٦٦٤    /    تعداد نمایش : ١١٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج